Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

„Ekoinnowacje w nowej perspektywie finansowej 2014 – 2020” – EIT+ na konferencji w Rudzie Śląskiej

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., Regionalny Punkt Kontaktowy Politechniki Śląskiej, firma Ekoinwentyka Sp. z o.o. oraz „Śląski Park Przemysłowo-Technologiczny" sp. z o.o. przygotowały w dniu 13 maja 2014 r. konferencję pt. „Ekoinnowacje w nowej perspektywie finansowej 2014 - 2020”. Do udziału w spotkaniu został zaproszony Cezary Lejkowski, Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Podczas konferencji, która odbyła się w Rudzie Śląskiej, zostały przedstawione źródła finansowania oraz działania na rzecz ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii i rozwoju innowacyjnych technologii, a także zaprezentowano półprzemysłową, innowacyjną instalację do biologicznej utylizacji odorów i lotnych związków organicznych. Prelegentami w trakcie spotkania byli nie tylko przedsiębiorcy, przedstawiciele władz oraz instytucji otoczenia biznesu, ale również  prof. Jerzy Buzek  - przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009–2012. 
W nowej perspektywie finansowej na lata 2014 – 2020 fundusze europejskie na sektor związany z odnawialnymi źródłami energii oraz efektywności energetycznej będą dostępne przede wszystkim w Programie Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a także w programach regionalnych (RPO). W sumie przewidziano na ten cel ponad 9 mld euro. „Pomoc będą mogły uzyskać m.in. przedsięwzięcia związane z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych (tj. wiatr, woda, słońce, geotermia, biomasa, biogaz), jak również z budową sieci umożliwiających przyłączenia jednostek OZE do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Ponadto, na poziomie regionalnym wsparcie będą mogły uzyskać inwestycje obejmujące budowę instalacji do produkcji biokomponentów i biopaliw” – informuje Serwis Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Podczas konferencji, która odbyła się w Rudzie Śląskiej, zostały przedstawione źródła finansowania oraz działania na rzecz ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii i rozwoju innowacyjnych technologii, a także zaprezentowano półprzemysłową, innowacyjną instalację do biologicznej utylizacji odorów i lotnych związków organicznych.

Prelegentami w trakcie spotkania byli nie tylko przedsiębiorcy, przedstawiciele władz oraz instytucji otoczenia biznesu, ale również prof. Jerzy Buzek - przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009 –2012. 

W nowej perspektywie finansowej na lata 2014–2020 fundusze europejskie na sektor związany z odnawialnymi źródłami energii oraz efektywnością energetyczną będą dostępne przede wszystkim w Programie Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a także w programach regionalnych (RPO). W sumie przewidziano na ten cel ponad 9 mld euro. „Pomoc będą mogły uzyskać m.in. przedsięwzięcia związane z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych (tj. wiatr, woda, słońce, geotermia, biomasa, biogaz), jak również z budową sieci umożliwiających przyłączenia jednostek OZE do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Ponadto, na poziomie regionalnym wsparcie będą mogły uzyskać inwestycje obejmujące budowę instalacji do produkcji biokomponentów i biopaliw” – informuje serwis Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

 

 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres