Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

„Jesteśmy zdrową alternatywą dla doktora Google’a” – Bloomberg Businessweek dostrzega zalety Doktora Medi.pl

piotr orzechowskiOstatni numer magazynu Bloomberg Businessweek zainteresował się tematem serwisów medycznych działających w tej chwili na polskim rynku. Obok takich platform i aplikacji, jak BlueStar, Moje Leczenie, ZnanyLekarz.pl i Qzdrowiu.pl, wymieniono również platformę Doktor-Medi.pl, której właścicielem jest spółka Infermedica powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Powstałe aplikacje i serwisy medyczne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich pozwala użytkownikom na samodzielne kontrolowanie stanu zdrowia, druga natomiast jest oprogramowaniem pośredniczącym w kontaktach z lekarzem. Serwis stworzony przez spółkę Infermedica celuje póki co w tą pierwszą niszę. Jego pomysłodawcy stworzyli bowiem innowacyjne oprogramowanie do diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Głównym elementem systemu jest obszerna baza medyczna tworzona przez doświadczony zespół lekarzy. Dzięki niej można już dzisiaj zidentyfikować ponad 1,5 tys. objawów i powiązać je potem z 500 chorobami. Korzystając z opracowanych przez firmę algorytmów, system pozwala na wyznaczanie możliwych dolegliwości na podstawie wskazanych symptomów.

Jesteśmy zdrową alternatywą dla doktora Google’a – mówi Piotr Orzechowski, pomysłodawca Doktora-Medi.plZamiast szukać w Wikipedii czy po forach internetowych informacji medycznych, które same musimy potem jeszcze zinterpretować, lepiej sięgnąć po pomoc wirtualnego konsultanta działającego na podstawie algorytmów sztucznej inteligencji, tworzonej we współpracy z lekarzami.

Prace nad pierwszą wersją Doktor Medi trwały dwa lata, serwis wystartował we wrześniu 2012 i od tego czasu wykonano w siei blisko 270 tys. wirtualnych diagnoz.

Spółka Infermedica powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach realizacji działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt. Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym.

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres