Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

„Ranking 50 najbardziej kreatywnych w biznesie” - wśród wyróżnionych Infermedica

„Brief” opublikował „Ranking 50 najbardziej kreatywnych w biznesie” na 19 miejscu znalazł się Piotr Orzechowski - pomysłodawca i założyciel firmy Infermedica, która powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Magazyn „Brief” już po raz czwarty opublikował ranking 50 najbardziej kreatywnych w biznesie. Wśród wyróżnionych są osoby zarówno zarządzające dużymi firmami, jak i przedstawiciele sektora MSP i startupowców. Wszystkich łączy jednak jedno, „niesztampowe podejście do biznesu, dzięki któremu osiągają sukcesy bez względu na branżę, w której działają”. Co decyduje o przyznaniu wyróżnienia? Przede wszystkim magazyn ocenia potencjał nowo powstałych firm, ale także nagradza osoby, które od wielu lat niezwykle efektywnie prowadzą swój biznes i zdobywają nowe rynki. 

Jak przekonują organizatorzy, tym roku wybrano osoby, które "wykazały się nieszablonowym myśleniem, stworzyły coś oryginalnego, bądź też na nowo odkryły potencjał, wydawać by się mogło, dawno wyeksploatowanego sektora”. Oczywiście ważne było również kreatywne podejście do biznesu, bo dzięki temu wyróżnieni mogą być zawsze o krok przed konkurencją.

Piotr Orzechowski, który znalazł się na 19 miejscu w rankingu, tworzy innowacyjne oprogramowanie do diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Pierwszym zastosowaniem systemu jest serwis internetowy Doktor-Medi.pl, który przedstawia przypuszczalne jednostki chorobowe, powiązane ze wskazanymi objawami oraz informuje, do jakiego lekarza specjalisty należy się udać.

- W ciągu pierwszego roku działalności wygenerowaliśmy ponad 200 000 tysięcy wirtualnych diagnoz, a w ciągu miesiąca Doktor Medi.pl przedstawia użytkownikom ok. 10 tysięcy nowych rekomendacji – mówi Piotr Orzechowski, pomysłodawca i założyciel firmy. Infermedica adresuje swoją ofertę także do grona profesjonalistów. - Jesteśmy w trakcie testów nowego rozwiązania, którego celem jest wsparcie procesu diagnostyki różnicowej. Tworzymy narzędzie dedykowane lekarzom, które można nazwać "asystentem diagnozy". Jego zadaniem jest sugerowanie alternatywnych rozpoznań w przypadku niecharakterystycznych bądź rzadkich przypadków diagnostycznych. Spółka ma na uwadze nie tylko polski rynek, o czym świadczy uruchomiony niedawno anglojęzyczny serwis Symptomate.com oraz plany przeniesienia części firmy do Doliny Krzemowej.

Spółka Infermedica powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach realizacji działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt. Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym.

 

 

 

Magazyn „Brief” już po raz czwarty opublikował ranking 50 najbardziej kreatywnych w biznesie. Wśród wyróżnionych są osoby zarówno zarządzające dużymi firmami, jak i przedstawiciele sektora MSP i startupowców. Wszystkich łączy jednak jedno, „niesztampowe podejście do biznesu, dzięki któremu osiągają sukcesy bez względu na branżę, w której działają”. Co decyduje o przyznaniu wyróżnienia? Przede wszystkim magazyn ocenia potencjał nowo powstałych firm, ale także nagradza osoby, które od wielu lat niezwykle efektywnie prowadzą swój biznes i zdobywają nowe rynki. 
Jak przekonują organizatorzy, tym roku wybrano osoby, które „wykazały się nieszablonowym myśleniem, stworzyły coś oryginalnego, bądź też na nowo odkryły potencjał, wydawać by się mogło, dawno wyeksploatowanego sektora”. Oczywiście ważne było również kreatywne podejście do biznesu, bo dzięki temu wyróżnieni mogą być zawsze o krok przed konkurencją.
Piotr Orzechowski, który znalazł się na 19 miejscu w rankingu, tworzy innowacyjne oprogramowanie do diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Pierwszym zastosowaniem systemu jest serwis internetowy Doktor-Medi.pl, który przedstawia przypuszczalne jednostki chorobowe, powiązane ze wskazanymi objawami oraz informuje, do jakiego lekarza specjalisty należy się udać. „W ciągu pierwszego roku działalności wygenerowaliśmy ponad 200 000 tysięcy wirtualnych diagnoz, a w ciągu miesiąca Doktor Medi.pl przedstawia użytkownikom ok. 10 tysięcy nowych rekomendacji” – mówi Piotr Orzechowski, pomysłodawca i założyciel firmy. Infermedica adresuje swoją ofertę także do grona profesjonalistów. „Jesteśmy w trakcie testów nowego rozwiązania, którego celem jest wsparcie procesu diagnostyki różnicowej. Tworzymy narzędzie dedykowane lekarzom, które można nazwać ‘asystentem diagnozy’. Jego zadaniem jest sugerowanie alternatywnych rozpoznań w przypadku niecharakterystycznych bądź rzadkich przypadków diagnostycznych”. Spółka ma na uwadze nie tylko polski rynek, o czym świadczy uruchomiony niedawno anglojęzyczny serwis Symptomate.com oraz plany przeniesienia części firmy do Doliny Krzemowej.
Spółka Infermedica powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach realizacji działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt. Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym.Magazyn „Brief” już po raz czwarty opublikował ranking 50 najbardziej kreatywnych w biznesie. Wśród wyróżnionych są osoby zarówno zarządzające dużymi firmami, jak i przedstawiciele sektora MSP i startupowców. Wszystkich łączy jednak jedno, „niesztampowe podejście do biznesu, dzięki któremu osiągają sukcesy bez względu na branżę, w której działają”. Co decyduje o przyznaniu wyróżnienia? Przede wszystkim magazyn ocenia potencjał nowo powstałych firm, ale także nagradza osoby, które od wielu lat niezwykle efektywnie prowadzą swój biznes i zdobywają nowe rynki

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres