Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

"Wrocław to miasto innowacyjnych inicjatyw i innowacyjnych umysłów". Ambasador USA Stephen Mull z wizytą w EIT+



Dolina Krzemowa w Kalifornii to serce światowej innowacyjności. Amerykanie śledzą jednak z zaciekawieniem też inne innowacyjne projekty na całym świecie. Dlatego ich uwadze nie mogła umknąć działalność Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W poniedziałek (4 marca br.) w naszym Kampusie Pracze we Wrocławiu gościł Stephen Mull, Ambasador USA w Polsce.


Ambasadora Mulla w siedzibie EIT+ powitali przedstawiciele zarządu spółki: prezes prof. Jerzy Langer oraz wiceprezes Tomasz Gondek wspólnie z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Pierwsza część wizyty amerykańskiego dyplomaty w Kampusie Pracze poświęcona była prezentacji EIT+ oraz realizowanych przez spółkę projektów. O historii spółki i genezie jej powstania, o budowanych na Praczach Odrzańskich nowoczesnych laboratoriach oraz o start-upach, które powołaliśmy w ramach projektu Akcelerator EIT+, opowiedział dr Cezary Iwan.

- Kiedy trzy lata temu pojawiłem się tutaj pierwszy raz, byłem oczarowany atmosferą tego miejsca i wizją nowoczesnego ośrodka badawczego w stylu Harvardu czy Cambridge. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na taki ośrodek niż Kampus Pracze, z jego otoczeniem, parkiem i zabytkowymi budynkami z czerwonej cegły. Ta początkowa fascynacja spowodowała, że postanowiłem zrezygnować z przyjemnej i atrakcyjnej pracy we wrocławskim oddziale firmy Google, by dołączyć do zespołu budującego przedsięwzięcie o nazwie Wrocławskie Centrum Badań EIT+ - opowiadał nasz menadżer.


Amerykański dyplomata z ciekawością przyjął prezentację działalności spółki. Pytał m.in. o wartość projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”, w ramach którego na Praczach Odrzańskich powstają nowoczesne laboratoria, a także o zakres badań, które będzie można prowadzić w budowanych właśnie pracowniach. Jego zainteresowanie wzbudziły też inwestycje EIT+ w sektorze innowacyjnej przedsiębiorczości.

Na zakończenie wizyty w EIT+, ambasador Stephen Mull spotkał się z pracownikami EIT+, którzy uczestniczyli w rządowym programie stypendialnym TOP 500 Innovators. Przypomnijmy, że w ramach tego projektu, polscy naukowcy i eksperci ds. transferu technologii mogą odbywać kilkumiesięczne staże na najlepszych uczelniach świata, m.in. na Berkeley i Stanford University. We wcześniejszych edycjach programu TOP 500, to właśnie pracownicy EIT+ stanowili najbardziej liczną grupę uczestników. I to m.in. sukcesy rekrutacyjne przedstawicieli naszej spółki wzbudziły zainteresowanie ambasadora USA w Polsce działalnością Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Amerykański dyplomata był zadowolony z wizyty w EIT+. Po spotkaniu w Kampusie Pracze napisał na swoim Twitterze:



Zdjęcia z wizyty Ambasadora Stephena Mulla w Kampusie Pracze we Wrocławiu:

EIT_Wroclaw's Ambasador USA Stephen Mull - wizyta w EIT album on Photobucket

 

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres