"Wrocław to miasto innowacyjnych inicjatyw i innowacyjnych umysłów". Ambasador USA Stephen Mull z wizytą w EIT+
|
Dolina Krzemowa w Kalifornii to serce światowej innowacyjności. Amerykanie śledzą jednak z zaciekawieniem też inne innowacyjne projekty na całym świecie. Dlatego ich uwadze nie mogła umknąć działalność Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W poniedziałek (4 marca br.) w naszym Kampusie Pracze we Wrocławiu gościł Stephen Mull, Ambasador USA w Polsce.
Ambasadora Mulla w siedzibie EIT+ powitali przedstawiciele zarządu spółki: prezes prof. Jerzy Langer oraz wiceprezes Tomasz Gondek wspólnie z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Pierwsza część wizyty amerykańskiego dyplomaty w Kampusie Pracze poświęcona była prezentacji EIT+ oraz realizowanych przez spółkę projektów. O historii spółki i genezie jej powstania, o budowanych na Praczach Odrzańskich nowoczesnych laboratoriach oraz o start-upach, które powołaliśmy w ramach projektu Akcelerator EIT+, opowiedział dr Cezary Iwan.
- Kiedy trzy lata temu pojawiłem się tutaj pierwszy raz, byłem oczarowany atmosferą tego miejsca i wizją nowoczesnego ośrodka badawczego w stylu Harvardu czy Cambridge. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na taki ośrodek niż Kampus Pracze, z jego otoczeniem, parkiem i zabytkowymi budynkami z czerwonej cegły. Ta początkowa fascynacja spowodowała, że postanowiłem zrezygnować z przyjemnej i atrakcyjnej pracy we wrocławskim oddziale firmy Google, by dołączyć do zespołu budującego przedsięwzięcie o nazwie Wrocławskie Centrum Badań EIT+ - opowiadał nasz menadżer.
Amerykański dyplomata z ciekawością przyjął prezentację działalności spółki. Pytał m.in. o wartość projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”, w ramach którego na Praczach Odrzańskich powstają nowoczesne laboratoria, a także o zakres badań, które będzie można prowadzić w budowanych właśnie pracowniach. Jego zainteresowanie wzbudziły też inwestycje EIT+ w sektorze innowacyjnej przedsiębiorczości.
Na zakończenie wizyty w EIT+, ambasador Stephen Mull spotkał się z pracownikami EIT+, którzy uczestniczyli w rządowym programie stypendialnym TOP 500 Innovators. Przypomnijmy, że w ramach tego projektu, polscy naukowcy i eksperci ds. transferu technologii mogą odbywać kilkumiesięczne staże na najlepszych uczelniach świata, m.in. na Berkeley i Stanford University. We wcześniejszych edycjach programu TOP 500, to właśnie pracownicy EIT+ stanowili najbardziej liczną grupę uczestników. I to m.in. sukcesy rekrutacyjne przedstawicieli naszej spółki wzbudziły zainteresowanie ambasadora USA w Polsce działalnością Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.
Amerykański dyplomata był zadowolony z wizyty w EIT+. Po spotkaniu w Kampusie Pracze napisał na swoim Twitterze:
Zdjęcia z wizyty Ambasadora Stephena Mulla w Kampusie Pracze we Wrocławiu:
Czy wiesz, że ...
Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...
więcej informacji