Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Majowa, IX edycja targów  BioForum w Łodzi, na których prezentowało się po raz trzeci  Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zgromadziła rekordową liczbę uczestników.  110 wystawców z kraju i zagranicy, prezentacja 100 projektów badawczo-rozwojowych - których liderzy zainteresowani są podjęciem współpracy z potencjalnymi partnerami ze środowiska nauki i biznesu - oraz ponad 1000 zarejestrowanych uczestników, czyni tę imprezę jednym z najważniejszych wydarzeń sektora biotechnologii w Europie Środkowej.

Równolegle do targów uczestnicy BioForum mieli okazję do odbycia indywidualnych spotkań w ramach tzw. BioPartneringu. Zorganizowano także profesjonalne panele BioBiznesowe z prezentacją światowych liderów branży, wzbudzając zainteresowanie  wszystkich, których aktywność zawodowa skupia się wokół   sektora biotechnologii i life science.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ na swoim stoisku prezentowało realizowany przez siebie projekt naukowe: „Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne” BioMEd,  infrastrukturalny: „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów - KAMPUS PRACZE” (linki do projektów) oraz  biznesowy: „Akcelerator Spółek Innowacyjnych”a także potencjał biotechnologiczncy  Wrocławia i Dolnego Śląska. Prezes WCB EIT+ Prof. Mirosław Miller w swoim wystąpieniu pt. Wrocławski Kampus Pracze  - magiczne miejsce spotkań ludzi kreatywnych, przedsiębiorczych i ambitnych pokazał słuchaczom, że Centrum jest idealnym miejscem do realizacji projektów i współpracy. W czasie targów przedstawiciele WCB EIT+ odbyli szereg rozmów z największymi firmami i organizacjami z obszaru biosektora na świecie, które już zaczynają przynosić wymierne korzyści.

Oferta WCB EIT+ cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie w zakresie możliwości  realizacji wspólnych projektów badawczych, korzystania z infrastruktury Kampus Pracze (w tym wynajmu powierzchni laboratoryjnej) czy też praktycznego wykorzystania rezultatów realizowanych przez WCB EIT+ projektów z obszaru biotechnologii, medycyny, nanotechnologii oraz ICT.

 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres