Delegacja organizacji OECD z wizytą na Kampusie Pracze EIT+
|
Jak kształtować założenia polityki sprzyjającej rozwojowi gospodarczemu, wykorzystując doświadczenia z dziedziny edukacji, nauki i biznesu? O tym w poniedziałek (20 lutego br.) opowiadali na Kampusie Pracze EIT+ delegaci Organization for Economic Cooperation and Development (OECD) – instytucji zajmującej się koordynacją w skali globalnej różnych, regionalnych bądź krajowych, polityk społeczno-ekonomicznych.
W skład delegacji OECD, która w poniedziałek (20 lutego br.) odbyła spotkanie z przedstawicielami EIT+ na Kampusie Pracze, weszli: Jaana Puukka (kieruje projektami związanymi z wyższą edukacją oraz rozwojem miejskim i regionalnym), Bonifacio Agapin (konsultant ds. rozwoju miast i regionów oraz wyższej edukacji), Małgorzata Kuczera (w OECD zajmująca się projektami o charakterze edukacyjnym), Patrick Dubarle (konsultant OECD i Europejskiego Banku Inwestycyjnego), prof. John Goddard (emerytowany profesor University of Newcastle, specjalista ds. zaangażowania uczelni w rozwój regionalny) i Ellen Hazelkorn (współpracująca z OECD badaczka z Dublin University of Technology).
Spotkanie z przedstawicielami organizacji poświęcone było analizie raportu o potencjale Dolnego Śląska w dziedzinie kreowania skutecznej współpracy między regionalnymi placówkami naukowo-edukacyjnymi (m.in. Wrocławskim Centrum Badań EIT+), a środowiskiem administracji publicznej, samorządowej czy biznesem. Nad opracowaniem dokumentu czuwali eksperci powołani przez Wrocławskie Centrum Akademickie. W gronie badaczy pracujących nad raportem EIT+ reprezentował prof. Mirosław Miller, Prezes Zarządu Spółki.
Podczas poniedziałkowego spotkania, Prezes Mirosław Miller przedstawił zaproszonym delegatom OECD konkluzje zawarte w raporcie. Zaprezentował też ideę przyświecającą pracy EIT+, misję i cele spółki oraz planowane przez nią kolejne inicjatywy oraz projekty. Po prezentacji odbyła się zaś dyskusja o kreowaniu korzystnej współpracy między środowiskiem biznesu i nauki.
Czy wiesz, że ...
Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...
więcej informacji