Dlaczego się starzejemy? „Wieczór z nauką” oraz EIT+ na antenie Polskiego Radio Wrocław |
strona główna
Aktualności
Dlaczego się starzejemy? „Wieczór z nauką” oraz EIT+ na antenie Polskiego Radio Wrocław
Jesień życia" - jej nieubłaganymi oznakami są zmarszczki, siwiejące włosy, problemy z pamięcią, coraz liczniejsze schorzenia oraz choroby. Dzisiejszy świat nie chce o niej słyszeć, a naukowcy od lat szukają odpowiedzi na pytanie, co uczynić, aby cieszyć się wiecznym zdrowiem i dobrą formą. Jednym z rozwiązań jest medycyna regeneracyjna z zastosowaniem komórek macierzystych. Czy mamy zatem szanse na eliksir młodości? Zaprosiliśmy do odpowiedzi na to pytanie dra Krzysztofa Marycza, który w ramach projektu „BioMed – Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne” Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prowadzi zadanie badawcze pn. „Ocena możliwości regeneracji uszkodzeń tkanki kostnej i nerwowej przy pomocy autologicznych komórek macierzystych izolowanych z tkanki tłuszczowej i szpiku kostnego z zastosowaniem biomateriałów”. Audycja „Wieczór z nauką” w Polskim Radiu Wrocław rozpocznie się w dniu 17.11.2014, kilka minut po godz. 20. Więcej na stronach Polskiego Radia Wrocław.
Zapraszamy!
Jesień życia" - jej nieubłaganymi oznakami są zmarszczki, siwiejące włosy, problemy z pamięcią, coraz liczniejsze schorzenia oraz choroby. Dzisiejszy świat nie chce o niej słyszeć, a naukowcy od lat szukają odpowiedzi na pytanie, co uczynić, aby cieszyć się wiecznym zdrowiem i dobrą formą. Jednym z rozwiązań jest medycyna regeneracyjna z zastosowaniem komórek macierzystych. Czy mamy zatem szanse na eliksir młodości? Zaprosiliśmy do odpowiedzi na to pytanie dra Krzysztofa Marycza, który w ramach projektu „BioMed – Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne” Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prowadzi zadanie badawcze pn. „Ocena możliwości regeneracji uszkodzeń tkanki kostnej i nerwowej przy pomocy autologicznych komórek macierzystych izolowanych z tkanki tłuszczowej i szpiku kostnego z zastosowaniem biomateriałów”.
Audycja „Wieczór z nauką” w Polskim Radiu Wrocław rozpocznie się w dniu 17.11.2014, kilka minut po godz. 20.
Zapraszamy!
Czy wiesz, że ...Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu NanoMat jest opracowanie technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!). Zobacz również |
||
Aktualności30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.01.07.15
|