Europa czeka na Pionierów. Rekrutacja do programu Pioneers into Practice 2013
|
Budowa innowacyjnej, przyjaznej dla środowiska naturalnego gospodarki to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed Europą. Promowaniem niskoemisyjnych rozwiązań mają się zajmować Pionierzy – liderzy przemian na rzecz efektywnej energetycznie gospodarki. Trwa rekrutacja do tegorocznej, czwartej już, edycji programu stażowo-szkoleniowego Pioneers into Practice (PiP).
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 29 marca br. (piątek). Więcej informacji o projekcie, w tym formularze aplikacyjne, znajdują się na stronie:
http://www.eitplus.pl/pl/pioneers_into_practice_edycja_2013/3089/. Informacji o tegorocznej edycji programu Pioneers into Practice udziela też Pani Paulina Drzastwa z Departamentu Klimatu i Energii EIT+ (paulina.drzastwa@eitplus.pl).
O programie Pioneers into Practice 2013
W tegorocznej edycji programu Pioneers into Practice weźmie udział 180 osób z całej Europy, w tym 30 z Dolnego Śląska. Jego uczestnikami mogą być stażyści oraz organizacje (przedsiębiorstwa, uczelnie, samorządy, organizacje pozarządowe) zajmujący się tematyką eko-innowacji, klimatu oraz energetyki.
Stażyści zaangażowani w Pioneers into Practice odbędą dwa staże. Każdy z nich potrwa cztery tygodnie, a uczestników programu przyjmą pod swoje skrzydła najlepsze europejskie ośrodki badawczo-rozwojowe, przedsiębiorstwa (MŚP i duże firmy), samorządy oraz organizacje trzeciego sektora, zaangażowane w projekty wspierające rozwój niskowęglowej gospodarki.
- Od uczestników PiP zaangażowanych w projektach w poprzednich latach wiemy, że uważają go za przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Program ten dał im możliwość rozwijania własnych pomysłów i dostęp do wiedzy najlepszych ekspertów w Europie – zachęca Cezary Lejkowski, Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii EIT+.
Program PiP adresowany jest do specjalistów z całej Europy, chcących rozwijać i wdrażać innowacyjne projekty w dziedzinie niskoemisyjnej, efektywnej energetycznie gospodarki. Jego głównym celem jest wypracowanie interdyscyplinarnego know-how, ucząc poprzez praktykę w cyklu wyjazdów stażowych oraz szkoleń. Projekt PiP to też szansa na to, by nawiązać kontakty z ekspertami z całej Europy.
Program Pioneers into Practice realizowany jest w Europie przez Climate-KIC (Wspólnota Wdrożeń i Innowacji ds. Klimatu), stowarzyszenie działające pod auspicjami Unii Europejskiej. Koordynatorem projektów Climate-KIC w Polsce jest Departamentu Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.
Czy wiesz, że ...
Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.
więcej informacji