Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Europa sercem światowej innowacyjności. Konferencja "WIRE 2012" w Krakowie

Jak sprawić, by europejskie regiony były podstawowym elementem europejskiej innowacyjności? Co robić, by miasta nadawały ton procesom rozwoju technologicznego na Starym Kontynencie? O tym dyskutowano podczas konferencji „WIRE 2012” w Krakowie. Jednym z panelistów podczas obrad był prof. Mirosław Miller, Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Budowanie gospodarki opartej na innowacyjności i wiedzy to jedno z najważniejszych celów, które stawiają sobie państwa, regiony i miasta Unii Europejskiej. Takie działanie jest skuteczniejsze, gdy opiera się na synergii doświadczeń czy know-how. Okazją do wymiany wiedzy z tego obszaru była konferencja „WIRE 2012”, która odbyła się w dniach 4-5 czerwca br. w Krakowie.

Zaproszeni eksperci i naukowcy z całej Europy, podczas obrad, zastanawiali się, jak stymulować procesy promowania i wspierania innowacyjności. Dyskutowano też o formach ponadregionalnej współpracy w tym zakresie, a także o pomysłach na rozwijania technologicznych start-upów. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ na tym polu może pochwalić się dużymi sukcesami. W ramach projektu Akcelerator EIT+ powołaliśmy aż trzynaście spółek innowacyjnych, których działalność opiera się na nowoczesnych technologiach. 

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, jako pierwszy w Polsce ośrodek typu Research and Technology Organization (RTO), w ciągu kilku lat działalności zapewnił sobie pozycję lidera krajowej innowacyjności. EIT+ cieszy się też renomą na arenie międzynarodowej i rozwija liczne wspólne projekty z takimi instytucjami, jak EIRMA, EARTO czy niemiecki Instytut Fraunhofera.
 
O doświadczeniach EIT+, a także o realizowanych projektach, podczas konferencji opowiadał prof. Mirosław Miller, Prezes Zarządu. Prof. Miller był jednym z panelistów podczas sesji pt. „Miasta – huby innowacji”. W dyskusji wziął też udział Jan Olbrycht (poseł do Parlamentu Europejskiego), Christian Svanfeldt (Komisja Europejska), Paul Bevan (sekretarz generalny organizacji EUROCITIES z Belgii) i Wim A. Hafkamp (JPI Urban Europe, Holandia).

Poniżej znajdą Państwo zapis wideo dyskusji panelowej z udziałem Prezesa Zarządu EIT+ prof. Mirosława Millera.

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres