Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Fakty i mity dotyczące wykorzystania energii słonecznej na Ziemi

Czym różni się kolektor od ogniwa słonecznego? Czy fotowoltaika jest w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ludzkości na energię? Czy warunki w Polsce sprzyjają rozwojowi fotowoltaiki? Czy fotowoltaika ma szansę na znaczny udział w rynku energetycznym czy jest tylko niszowym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te i inne pytania będą mogli Państwo usłyszeć podczas wykładu Fotowoltaika: fakty i mity dot. wykorzystania energii słonecznej na Ziemi.


Na co dzień usłyszeć można, iż ludzkość stoi na krawędzi globalnego kryzysu energetycznego. Zapasy paliw kopalnianych są coraz mniejsze, a zapotrzebowanie na energię nieustannie rośnie. Z tego też powodu odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne.

 

Mimo to istnieje wiele nieprawdziwych lub nieprecyzyjnych stwierdzeń, które tworzą barierę psychologiczną przed stosowaniem tzw. Zielonej Energii. Panująca opinia o bardzo wysokich kosztach systemów fotowoltaicznych nie sprzyja ich popularyzacji. Podczas przygotowanego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2013 wykładu inż. Michał Dusza z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ omówi najbardziej popularne fakty i mity dotyczące ogniw słonecznych. Na koniec wykładu zaprezentowane zostaną również próbki organicznych ogniw słonecznych wytworzonych w Laboratorium Elektroniki Drukowanej, naszego centrum naukowo-badawczego.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres