Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Finałowa gala projektu "Przyroda - a to ciekawe!" w EIT+

W piątek (10 czerwca 2011 r.) na Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ odbyła się finałowa gala projektu „Przyroda – a to ciekawe!”, realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 22 z wrocławskich Stabłowic. 

W piątek (10 czerwca) na Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ odbyła się finałowa gala projektu „Przyroda – a to ciekawe!”, realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 22 
z wrocławskich Stabłowic. 
Dzięki wieńczącej projekt gali, sala konferencyjna w siedzibie EIT+ nabrała dodatkowych barw. Wszystko za sprawą prac przygotowanych przez uczestniczące w konkursie dzieci. W każdym zakątku sali prezentowano barwne obrazy i prace dekoratorskie, można było też obejrzeć przygotowane 
w ramach projektu kalendarze pogody. Galę uświetnił mini koncert dzieci, które brały udział 
w projekcie. 

Dzięki wieńczącej projekt gali, sala konferencyjna w siedzibie EIT+ nabrała dodatkowych barw. Wszystko za sprawą prac przygotowanych przez uczestniczące w konkursie dzieci. W każdym zakątku sali można było obejrzeć barwne obrazy i dekoracje, a także przygotowane w ramach projektu kalendarze pogody. Galę uświetnił mini koncert dzieci, które brały udział w projekcie.

W ramach inicjatywy „Przyroda – a to ciekawe!”, uczniowie z SP 22 - wraz z koleżankami i kolegami z innych wrocławskich szkół: SP 19, SP 24, SP 25 i SP 113 - od lutego br. raz w tygodniu obserwowali zmiany pogody i przyrody na wrocławskich Praczach Odrzańskich i okolicach, także w pobliżu rzeki Bystrzycy. Poznawali nazwy zwierząt, drzew czy krzewów, a za pomocą fachowej aparatury prowadzili badania wody z naturalnych zbiorników w okolicy. Dzięki projektowi, najmłodsi uczniowie mogli twórczo odkrywać tajemnice przyrody, rozwijając przy tym swoje talenty plastyczne.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Uniwersytetem Przyrodniczym i Fundacją Na Rzecz Dziedzictwa Przyrodniczego „Natura dla przyszłości”, było partnerem projektu. Patronat nad tą inicjatywą objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Pobierz link na telefon komórkowy (aby pobrać, należy wcześniej zainstalować czytnik kodów, np. z Android Market Apple AppStore czy Ovi Store Nokii):

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres