Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Incuvo i BioPixCell - nowe spółki w ramach projektu Akcelerator EIT+

Miło nam poinformować, że w dniu 28 grudnia 2011 r. podpisano w ramach realizacji projektu Akcelerator EIT+ dwie umowy spółek: Incuvo Sp. z o. o. w organizacji oraz BioPixCell Sp. z o. o. w organizacji. To już siódma i ósma spółka utworzona w tym roku przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Powołanie wymienionych wyżej spółek oznacza, że cele realizacji projektu na 2011 r. zostały osiągnięte w pełni zgodnie z przyjętym harmonogramem i budżetem.

Poniżej zamieszczamy krótki opis spółek utworzonych 28 grudnia br.:

Incuvo Sp. z o. o. w organizacji, Katowice

Celem spółki jest opracowanie platformy sieciowej służącej do tworzenia, udostępniania i korzystania z multimedialnych treści opartych o naturalne interfejsy użytkownika (interakcja poprzez dotyk, głos, gesty).  Wraz z popularyzacją ekranów dotykowych, idea naturalnych interfejsów użytkownika (NUI) rozwija się dynamicznie, zbliżając się do bardziej skomplikowanych technologii, które oferują kontrolę urządzeń elektronicznych poprzez gesty, polecenia głosowe lub poruszanie oczami. Obecnie trendem w branży IT jest stopniowe przejście z graficznego interfejsu użytkownika do naturalnego interfejsu użytkownika, które promuje łatwiejsze i bardziej naturalne interakcje człowiek-komputer.  Zmiana polega na zastąpieniu tradycyjnej klawiatury i myszy interakcją poprzez głos, gesty i dotyk wykorzystywane w tabletach, czytnikach książek elektronicznych, platformach, w urządzeniach samochodowych oraz w wielu innych zastosowania.

Platforma opracowana przez spółkę Incuvo będzie składała się z platformy sieciowej i edytora  do tworzenia aplikacji. Witryna będzie umożliwiała użytkownikom pobieranie nowych treści (darmowe i płatne), publikowanie treści (dostępnych dla wszystkich lub dla wybranych osób) oraz komentowanie i ocenianie treści stworzonych przez innych użytkowników. Obecnie na rynku nie istnieje żadne oprogramowanie pośredniczące (middleware), które pozwoliłoby na zrobienie podobnego projektu w pełnym zakresie.

BioPixCell Sp. z o. o. w organizacji, Wrocław

Celem spółki jest opracowanie zaawansowanego systemu analizy obrazów mikroskopowych dla jednostek medyczno-diagnostycznych oraz naukowo-badawczych.

Rozwiązanie opracowywane przez Pomysłodawców stanowić będzie wypełnienie luki rynkowej polegającej na braku producenta niezależnego od producentów mikroskopów, skanerów, itp., oferującego kompleksowe narzędzie analizy różnego typu obrazów w modelu udostępnienia powyższych usług na zasadzie serwisu „on-demand”, co wpływa na wysokie ceny zakupu takich rozwiązań, blokując jednocześnie szerokie zastosowanie dla zastosowania zaawansowanych technologii w licznych (mniejszych) ośrodkach naukowych-badawczych i medyczno-diagnostycznych. Proponowane rozwiązanie ma nie tylko pracować niezależnie od źródła pochodzenia obrazu, ale również obok dedykowanych algorytmów i metod zawierać będzie algorytmy samouczące, dzięki którym możliwe będzie utworzenie dedykowanej dla użytkownika metody analizy jego danych obrazowych. Umożliwi to wsparcie dla mniej zaawansowanych użytkowników przy przeprowadzaniu zaawansowanych badań analitycznych.

W celu dotarcia do różnych grup klientów, system opracowany przez spółkę będzie sprzedawany jako oprogramowanie instalowane u klienta oraz usługa internetowa na stronie serwera analizy obrazu (w systemie SaaS – Software as Service).

***

Listę wszystkich spółek utworzonych w ramach projektu Akcelerator EIT+ znajdą Państwo pod tym linkiem.


Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres