Incuvo i BioPixCell - nowe spółki w ramach projektu Akcelerator EIT+
|
MiÅ‚o nam poinformować, że w dniu 28 grudnia 2011 r. podpisano w ramach realizacji projektu Akcelerator EIT+ dwie umowy spóÅ‚ek: Incuvo Sp. z o. o. w organizacji oraz BioPixCell Sp. z o. o. w organizacji. To już siódma i ósma spóÅ‚ka utworzona w tym roku przez WrocÅ‚awskie Centrum BadaÅ„ EIT+.
PowoÅ‚anie wymienionych wyżej spóÅ‚ek oznacza, że cele realizacji projektu na 2011 r. zostaÅ‚y osiÄ…gniÄ™te w peÅ‚ni zgodnie z przyjÄ™tym harmonogramem i budżetem.
Poniżej zamieszczamy krótki opis spóÅ‚ek utworzonych 28 grudnia br.:
Incuvo Sp. z o. o. w organizacji, Katowice
Celem spóÅ‚ki jest opracowanie platformy sieciowej sÅ‚użącej do tworzenia, udostÄ™pniania i korzystania z multimedialnych treÅ›ci opartych o naturalne interfejsy użytkownika (interakcja poprzez dotyk, gÅ‚os, gesty). Wraz z popularyzacjÄ… ekranów dotykowych, idea naturalnych interfejsów użytkownika (NUI) rozwija siÄ™ dynamicznie, zbliżajÄ…c siÄ™ do bardziej skomplikowanych technologii, które oferujÄ… kontrolÄ™ urzÄ…dzeÅ„ elektronicznych poprzez gesty, polecenia gÅ‚osowe lub poruszanie oczami. Obecnie trendem w branży IT jest stopniowe przejÅ›cie z graficznego interfejsu użytkownika do naturalnego interfejsu użytkownika, które promuje Å‚atwiejsze i bardziej naturalne interakcje czÅ‚owiek-komputer. Zmiana polega na zastÄ…pieniu tradycyjnej klawiatury i myszy interakcjÄ… poprzez gÅ‚os, gesty i dotyk wykorzystywane w tabletach, czytnikach książek elektronicznych, platformach, w urzÄ…dzeniach samochodowych oraz w wielu innych zastosowania.
Platforma opracowana przez spóÅ‚kÄ™ Incuvo bÄ™dzie skÅ‚adaÅ‚a siÄ™ z platformy sieciowej i edytora do tworzenia aplikacji. Witryna bÄ™dzie umożliwiaÅ‚a użytkownikom pobieranie nowych treÅ›ci (darmowe i pÅ‚atne), publikowanie treÅ›ci (dostÄ™pnych dla wszystkich lub dla wybranych osób) oraz komentowanie i ocenianie treÅ›ci stworzonych przez innych użytkowników. Obecnie na rynku nie istnieje żadne oprogramowanie poÅ›redniczÄ…ce (middleware), które pozwoliÅ‚oby na zrobienie podobnego projektu w peÅ‚nym zakresie.
BioPixCell Sp. z o. o. w organizacji, Wrocław
Celem spóÅ‚ki jest opracowanie zaawansowanego systemu analizy obrazów mikroskopowych dla jednostek medyczno-diagnostycznych oraz naukowo-badawczych.
RozwiÄ…zanie opracowywane przez PomysÅ‚odawców stanowić bÄ™dzie wypeÅ‚nienie luki rynkowej polegajÄ…cej na braku producenta niezależnego od producentów mikroskopów, skanerów, itp., oferujÄ…cego kompleksowe narzÄ™dzie analizy różnego typu obrazów w modelu udostÄ™pnienia powyższych usÅ‚ug na zasadzie serwisu „on-demand”, co wpÅ‚ywa na wysokie ceny zakupu takich rozwiÄ…zaÅ„, blokujÄ…c jednoczeÅ›nie szerokie zastosowanie dla zastosowania zaawansowanych technologii w licznych (mniejszych) oÅ›rodkach naukowych-badawczych i medyczno-diagnostycznych. Proponowane rozwiÄ…zanie ma nie tylko pracować niezależnie od źródÅ‚a pochodzenia obrazu, ale również obok dedykowanych algorytmów i metod zawierać bÄ™dzie algorytmy samouczÄ…ce, dziÄ™ki którym możliwe bÄ™dzie utworzenie dedykowanej dla użytkownika metody analizy jego danych obrazowych. Umożliwi to wsparcie dla mniej zaawansowanych użytkowników przy przeprowadzaniu zaawansowanych badaÅ„ analitycznych.
W celu dotarcia do różnych grup klientów, system opracowany przez spóÅ‚kÄ™ bÄ™dzie sprzedawany jako oprogramowanie instalowane u klienta oraz usÅ‚uga internetowa na stronie serwera analizy obrazu (w systemie SaaS – Software as Service).
***
ListÄ™ wszystkich spóÅ‚ek utworzonych w ramach projektu Akcelerator EIT+ znajdÄ… PaÅ„stwo pod tym linkiem.
Czy wiesz, że ...
Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.
więcej informacji