Jak promować polskie innowacje w słynnej Dolinie Krzemowej? Debata u Prezydenta RP z udziałem przedstawiciela EIT+
|
W dniu 11 czerwca 2012 r. w Pałacu na Wyspie - Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się spotkanie „Building bridges between Silicon Valley and Poland, going global”. Jego organizatorem jest Kancelaria Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jednym z uczestników tej prestiżowej narady będzie Przemysław Hałub z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, absolwent programu "TOP 500 Innovators".
Tematem przewodnim spotkania, organizowanego w ramach inicjatywy „Silicon Valley comes to Poland”, będzie m.in. współpraca w ramach polsko-amerykańskiego Hubu Innowacyjności w Dolinie Krzemowej. To nowa inicjatywa, wdrażana przez Polsko-Amerykańską Radę Współpracy (USPTC). Zaplanowano także dyskusję o budowaniu więzi gospodarczych pomiędzy Polską a Doliną Krzemową i wchodzeniu polskich firm na rynek globalny, Nie zabraknie też debaty o rozwijaniu w Polsce ducha przedsiębiorczości i współpracy jako czynników determinujących innowacyjność polskiej gospodarki.
Oprócz wyselekcjonowanego grona polskich przedsiębiorców, przedstawicieli biznesu i sektora publicznego w spotkaniu uczestniczyć będą także przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej, m.in. Jawed Karim (jeden z założycieli serwisu YouTube), Mamoon Hamid (założyciel funduszu Social Partnership Capital) oraz Paul Bragiel i Dan Bragiel (współzałożyciele funduszu i/o ventures i Lefora). Wśród zaproszonych gości jest także pracownik Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Przemysław Hałub, absolwent programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA.
Od 26 stycznia br. działa przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+ biuro regionalne USPTC. Misja USPTC koncentruje się na wspólnych działaniach, związanych ze wspieraniem polskich firm w USA i rozwojem innowacyjnej przedsiębiorczości na linii Polska–USA. Autorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Piotr Moncarz, profesor z Uniwersytetu Stanforda w USA i założyciel USPTC.
Dodatkowe informacje o spotkaniu "Building bridges between Silicon Valley and Poland, going global" znajdą Państwo pod tym linkiem.
Czy wiesz, że ...
Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.
więcej informacji