Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Jak promować polskie innowacje w słynnej Dolinie Krzemowej? Debata u Prezydenta RP z udziałem przedstawiciela EIT+

W dniu 11 czerwca 2012 r. w Pałacu na Wyspie - Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się spotkanie „Building bridges between Silicon Valley and Poland, going global”. Jego organizatorem jest Kancelaria Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jednym z uczestników tej prestiżowej narady będzie Przemysław Hałub z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, absolwent programu "TOP 500 Innovators".

Tematem przewodnim spotkania, organizowanego w ramach inicjatywy „Silicon Valley comes to Poland”, będzie m.in. współpraca w ramach polsko-amerykańskiego Hubu Innowacyjności w Dolinie Krzemowej. To nowa inicjatywa, wdrażana przez Polsko-Amerykańską Radę Współpracy (USPTC). Zaplanowano także dyskusję o budowaniu więzi gospodarczych pomiędzy Polską a Doliną Krzemową i wchodzeniu polskich firm na rynek globalny, Nie zabraknie też debaty o rozwijaniu w Polsce ducha przedsiębiorczości i współpracy jako czynników determinujących innowacyjność polskiej gospodarki.

Oprócz wyselekcjonowanego grona polskich przedsiębiorców, przedstawicieli biznesu i sektora publicznego w spotkaniu uczestniczyć będą także przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej, m.in. Jawed Karim (jeden z założycieli serwisu YouTube), Mamoon Hamid (założyciel funduszu Social Partnership Capital) oraz Paul Bragiel i Dan Bragiel (współzałożyciele funduszu i/o ventures i Lefora). Wśród zaproszonych gości jest także pracownik Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Przemysław Hałub, absolwent programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA.

Od 26 stycznia br. działa przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+ biuro regionalne USPTC. Misja  USPTC koncentruje się na  wspólnych działaniach, związanych ze wspieraniem polskich firm w USA i  rozwojem innowacyjnej przedsiębiorczości na linii Polska–USA. Autorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Piotr Moncarz, profesor z Uniwersytetu Stanforda w USA i założyciel USPTC.

Dodatkowe informacje o spotkaniu "Building bridges between Silicon Valley and Poland, going global" znajdą Państwo pod tym linkiem.

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres