Jak rozwijać niskowęglowe miasto na przykładzie Frankfurtu nad Menem - kurs w ramach Climate-KIC
|
Departament Klimatu i Energii EIT+ ogÅ‚asza nabór na kurs tematyczny, dotyczÄ…cy tematyki niskowÄ™glowego rozwoju miast na przykÅ‚adzie niemieckiego Frankfurtu nad Menem.
Kurs ten to projekt organizowany w ramach wspóÅ‚pracy Departamentu Klimatu i Energii EIT+ z miÄ™dzynarodowÄ… organizacjÄ… Climate-KIC. Uczestnicy zajęć przez dwa tygodnie poznajÄ… różne aspekty zrównoważonego rozwoju miasta. Za przykÅ‚ad posÅ‚uży niemiecki Frankfurt nad Menem, który w sposób kompleksowy zmienia siÄ™ w miasto niskowÄ™glowe.
Kurs obejmuje wykÅ‚ady, zadania warsztatowe, spotkania z przedstawicielami administracji, biznesu, specjalistami wielu dziedzin, jak również wizyty studyjne. W trakcie kursu uczestnicy bÄ™dÄ… pracowali nad swoimi indywidualnymi projektami, pomysÅ‚ami, przy wsparciu wysoko wyspecjalizowanych ekspertów. ZajÄ™cia w ramach kursu prowadzone bÄ™dÄ… jÄ™zyku angielskim, a jego uczestnicy otrzymajÄ… certyfikat potwierdzajÄ…cy ukoÅ„czenie zajęć. Organizator pokrywa wszystkie koszty zwiÄ…zane z pobytem na miejscu oraz samym kursem (wyżywienie, zakwaterowanie, przejazdy lokalne, wykÅ‚adowcy, materiaÅ‚y), natomiast uczestnik zobligowany jest zapewnienia i pokrycia kosztów dojazdu na i z miejsca szkolenia.
Kurs adresujemy do doktorantów, a także absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych dziaÅ‚alnoÅ›ciÄ… zwiÄ…zanÄ… z tematykÄ… energii oraz zmian klimatycznych.
Na PaÅ„stwa zgÅ‚oszenia czekamy do 21 lipca br. Liczba miejsc na kursie jest ograniczona, dlatego ostateczna kwalifikacja uczestników kursu bÄ™dzie uzależniona od procesu aplikacyjnego przeprowadzanego przez organizatora kursu.
Informacji o projekcie udziela Pani Elżbieta Szlauer z Departamentu Klimatui Energii EIT+ (elzbieta.szlauer@eitplus.pl, tel. 727 660 226).
SzczegóÅ‚owe informacje o kursie znajdÄ… PaÅ„stwo na stronie internetowej Climate-KIC:
http://www.climate-kic.org/events/summer-school-frankfurt-2013/
Zachęcamy do udziału.
Na zdjęciu: panorama Frankfurtu nad Menem (fot. CC 3.0 dontworry/Wikipedia).
Czy wiesz, że ...
Polacy nie gÄ™si na manganie umiejÄ… pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.
więcej informacji