Kolejny etap projektu "Przyroda - a to ciekawe!" w EIT+
W czwartek (17 października br.) na Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 118 we Wrocławiu. Wizyta odbyła się w ramach projektu "Przyroda - a to ciekawe!".
W ramach inicjatywy „Przyroda – a to ciekawe!”, uczniowie z kilku wrocÅ‚awskich szkóÅ‚ podstawowych od lutego br. raz w tygodniu obserwowali zmiany pogody i przyrody na wrocÅ‚awskich Praczach OdrzaÅ„skich i okolicach, także w pobliżu rzeki Bystrzycy. Poznawali nazwy zwierzÄ…t, drzew czy krzewów, a za pomocÄ… fachowej aparatury prowadzili badania wody z naturalnych zbiorników w okolicy.
DziÄ™ki projektowi, najmÅ‚odsi uczniowie mogli twórczo odkrywać tajemnice przyrody, rozwijajÄ…c przy tym swoje talenty plastyczne. Podczas czwartkowej wizyty na Kampusie Pracze, dzieci - korzystajÄ…c z przygotowanej przez nauczycieli multimedialnej prezentacji - mogÅ‚y zapoznać siÄ™ z efektami swoich przyrodniczych przygód.
WrocÅ‚awskie Centrum BadaÅ„ EIT+, wspólnie z WydziaÅ‚em Edukacji UrzÄ™du Miejskiego WrocÅ‚awia, Uniwersytetem Przyrodniczym i FundacjÄ… Na Rzecz Dziedzictwa Przyrodniczego „Natura dla przyszÅ‚oÅ›ci”, jest partnerem projektu "Przyroda - a to ciekawe!". Patronat nad tÄ… inicjatywÄ… objÄ…Å‚ Prezydent WrocÅ‚awia RafaÅ‚ Dutkiewicz.
Polacy nie gÄ™si na manganie umiejÄ… pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.