Międzynarodowa konferencja fizyków z Azji i Europy ASEPS 2011 we Wrocławiu
|
W dniach 26-29 października 2011 r. Wrocław będzie sercem światowej fizyki. W stolicy Dolnego Śląska odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji naukowej ASEPS 2011. Jej organizatorem jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, wspólnie z European Physics Society, Société Française de Physique, Deutsche Physikalische Gesellschaft i Polskim Towarzystwem Fizycznym. Wydarzenie odbywa się w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej 2011.
Konferencja ASEPS rozpocznie się w środę, 26 października br. o godz. 9 w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we wrocławskiej Hali Stulecia. Fizyków z całego świata w dniu otwarcia powitają: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marek Bojarski, były przewodniczący European Physical Society i naukowiec Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk prof. Maciej Kolwas oraz uczony z Japonii prof. Shoji Nagamyia, przewodniczący Association of Asia Pacific Physical Societies.
Podczas konferencji wybitni uczeni z Azji i Europy będą zastanawiać się nad tendencjami badawczymi we współczesnej fizyce, m.in. w kosmologii czy fizyce kosmicznej.
Konferencja ASEPS 2011 potrwa do soboty, 29 października br. Zwieńczy ją wykład o wpływie dorobku naukowego wybitnej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej – Curie na współczesną fizykę.
ASEPS 2011 będzie doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów, które mogą zaowocować wspólnymi projektami badawczymi oraz przyczynią się do rozwoju ważnej dziedziny naukowej. W programie konferencji przewidziano też warsztaty m.in. o formach współpracy między nauką i przemysłem czy o zarządzaniu dużymi projektami badawczymi. Poprowadzą je wybitni specjaliści w omawianych dziedzinach.
Patronat honorowy nad konferencją ASEPS 2011 we Wrocławiu objęły: Miasto Wrocław, Polska Prezydencja w Unii Europejskiej 2011 oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Czy wiesz, że ...
Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.
więcej informacji