Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybrało uczestników tegorocznej edycji programu TOP 500 Innovators
|
116 - tylu ekspertów ds. innowacyjnej gospodarki i naukowców z całej Polski wybrano w ramach pierwszej rundy rekrutacji do tegorocznej edycji programu TOP 500 Innovators. W poniedziałek (18 marca br.) Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki naboru do programu.
W gronie stażystów znalazło się dwóch pracowników Wrocławskiego Centrum Badań EIT+: dr Magdalena Ornatowska i Alicja Jachimowicz, project manager z Departamentu Klimatu i Energii.
O miejsce w tegorocznej edycji programu TOP 500 Innovators ubiegało się prawie 400 osób z całej Polski. Komisja rekrutacyjna w pierwszej turze wyłoniła 116 uczestników, a w czerwcu br. planowany jest nabór uzupełniający. Resort nauki chce, aby w 2013 r. na międzynarodowe staże w ramach TOP 500 Innovators wyjechało 160 ekspertów z całej Polski, zajmujących się tematyką B+R (badań i rozwoju).
Listę uczestników pierwszej rundy rekrutacji do tegorocznej edycji programu TOP 500 Innovators znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Lista rezerwowa - KLINKIJ
O programie TOP 500 Innovators
TOP 500 Innovators to międzynarodowy program stażowy uruchomiony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pierwsza edycja odbyła się jesienią 2011 r., a na kolejne turnusy uczestnicy programu będą wyjeżdżać aż do końca 2015 r. Resort nauki chce, by staże w ramach TOP 500 Innovators odbyło 500 polskich ekspertów ds. innowacji i transferu technologii.
Uczestnicy programu (naukowcy, badacze, specjaliści ds. transferu i komercjalizacji wiedzy oraz technologii) wyjeżdżają staże na renomowanych uczelniach świata z czołówki rankingu szanghajskiego, m.in na Stanford University w amerykańskiej Dolinie Krzemowej. Podczas zajęć dowiedzą się, jak kształtować współpracę między światem biznesu i nauki, a także, jak kształtować proces transferu innowacyjnych technologii do przemysłu czy sektora usług. Ważnym elementem programu stażu jest też kształcenie z zakresu funduszy venture capital i różnych form wspierania start-upów.
ZOBACZ TEŻ: Amerykański przepis na transfer technologii - uczestnik programu TOP 500 Innovators dr Cezary Iwan z EIT+ o tajnikach sukcesu Doliny Krzemowej.
Czy wiesz, że ...
Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.
więcej informacji