Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gościliśmy Przedstawicieli Firmy Alstom

Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, w dniu 4.02.2011 na Kampusie Pracze gościli Przedstawiciele Firmy Alstom – p. John Patterson – Manager University Relations oraz p. Tomasz Czapliński – Prowadzący Konstruktor.

Ze strony Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na spotkaniu obecni byli: Mirosław Miller - Prezes Zarządu oraz Barbara Łania-Pietrzak – Specjalista ds. współpracy z przemysłem.

Firma Alstom posiada w Polsce trzy Spółki. Są to ALSTOM Konstal S.A., ALSTOM Power Sp. z o.o.  oraz ALSTOM Power Construction Sp. z o.o.

ALSTOM Konstal S.A., z siedzibą w Chorzowie, jest czołowym producentem taboru szynowego w Polsce. Stosuje nowoczesne technologie w zakresie projektowania oraz wytwarzania pojazdów szynowych, które, udostępnione przez firmę macierzystą - francuski koncern Alstom, połączone są z tradycją i wieloletnim doświadczeniem Konstalu na rynku polskim.  ALSTOM Power Sp. z o.o.  w Warszawie ( z oddziałami w Elblągu i Wrocławiu) jest krajowym potentatem w dziedzinie produkcji turbin parowych, produkcji generatorów oraz prowadzi działalność w zakresie kompleksowej obsługi energetyki. ALSTOM Power Construction Sp. z o.o. w Warszawie działa w obszarze specjalistycznego projektowania, naprawy, konserwacji i instalowania maszyn i urządzeń, profesjonalnych robotów budowlanych, związanych ze wznoszeniem budynków oraz budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej. W ramach koncernu działa również Globalna Organizacja Sprzedaży Sektorów Energetycznych (GPS) Grupy ALSTOM, która ma na celu doskonalenie współpracy z klientem. W ramach organizacji funkcjonują Regionalne Biura Sprzedaży.

Podczas wizyty Goście zwiedzili Kampus Pracze oraz zapoznali się z obszarami działalności Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, m.in. ideą i misją Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, planami rozbudowy i rozwoju Kampusu Pracze i „Wrocławskiego Bieguna Innowacji”, zakresem projektów badawczo-rozwojowych Spółki, zamysłem komercjalizacji wiedzy w EIT+. Główny tematem spotkania stały się szczegółowo omówione założenia i cele projektu Nanomat, realizowana w ramach tego projektu tematyka badawcza, a także potencjalne obszary współpracy, będące w sferze przemysłowych zainteresowań Grupy Altsom.

Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gościliśmy Przedstawicieli Firmy Alstom

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres