Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gościliśmy Przedstawicieli Firmy Alstom

Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, w dniu 4.02.2011 na Kampusie Pracze gościli Przedstawiciele Firmy Alstom – p. John Patterson – Manager University Relations oraz p. Tomasz Czapliński – Prowadzący Konstruktor.

Ze strony Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na spotkaniu obecni byli: Mirosław Miller - Prezes Zarządu oraz Barbara Łania-Pietrzak – Specjalista ds. współpracy z przemysłem.

Firma Alstom posiada w Polsce trzy Spółki. Są to ALSTOM Konstal S.A., ALSTOM Power Sp. z o.o.  oraz ALSTOM Power Construction Sp. z o.o.

ALSTOM Konstal S.A., z siedzibą w Chorzowie, jest czołowym producentem taboru szynowego w Polsce. Stosuje nowoczesne technologie w zakresie projektowania oraz wytwarzania pojazdów szynowych, które, udostępnione przez firmę macierzystą - francuski koncern Alstom, połączone są z tradycją i wieloletnim doświadczeniem Konstalu na rynku polskim.  ALSTOM Power Sp. z o.o.  w Warszawie ( z oddziałami w Elblągu i Wrocławiu) jest krajowym potentatem w dziedzinie produkcji turbin parowych, produkcji generatorów oraz prowadzi działalność w zakresie kompleksowej obsługi energetyki. ALSTOM Power Construction Sp. z o.o. w Warszawie działa w obszarze specjalistycznego projektowania, naprawy, konserwacji i instalowania maszyn i urządzeń, profesjonalnych robotów budowlanych, związanych ze wznoszeniem budynków oraz budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej. W ramach koncernu działa również Globalna Organizacja Sprzedaży Sektorów Energetycznych (GPS) Grupy ALSTOM, która ma na celu doskonalenie współpracy z klientem. W ramach organizacji funkcjonują Regionalne Biura Sprzedaży.

Podczas wizyty Goście zwiedzili Kampus Pracze oraz zapoznali się z obszarami działalności Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, m.in. ideą i misją Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, planami rozbudowy i rozwoju Kampusu Pracze i „Wrocławskiego Bieguna Innowacji”, zakresem projektów badawczo-rozwojowych Spółki, zamysłem komercjalizacji wiedzy w EIT+. Główny tematem spotkania stały się szczegółowo omówione założenia i cele projektu Nanomat, realizowana w ramach tego projektu tematyka badawcza, a także potencjalne obszary współpracy, będące w sferze przemysłowych zainteresowań Grupy Altsom.

Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gościliśmy Przedstawicieli Firmy Alstom

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres