EIT+ || Nagroda w konkursie "Popularyzator Nauki" dla Fundacji NanoNet
Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Nagroda w konkursie "Popularyzator Nauki" dla Fundacji NanoNet

Z przyjemnoÅ›ciÄ… informujemy, że wspóÅ‚pracujÄ…ca z WrocÅ‚awskim Centrum BadaÅ„ EIT+ Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii Nanonet w dniu 1 lutego br. otrzymaÅ‚a nagrodÄ™ w siódmej edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii "Dziennikarz/Redakcja/Instytucja nienaukowa".

Zdobywcy nagród w ramach siódmej edycji zostali uhonorowani podczas Å›rodowej uroczystoÅ›ci w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Konkurs organizujÄ… wspólnie serwis PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrody przyznawane sÄ… w dwóch kategoriach: "Naukowiec/instytucja naukowa" oraz "Dziennikarz, redakcja/instytucja nienaukowa". Ponadto jury przyznaje wyróżnienia za najciekawsze prezentacje popularyzujÄ…ce naukÄ™.

Fundacja NANONET dziaÅ‚a przy wspóÅ‚pracy z WrocÅ‚awski Centrum BadaÅ„ EIT+. Stworzona przez wolontariuszy, stawia sobie również za cel promocjÄ™ rozwoju przedsiÄ™biorczoÅ›ci opartej na nowych technologiach oraz upowszechnianie wyników badaÅ„ naukowych i prac rozwojowych w obszarze nanotechnologii. Jest także źródÅ‚em rzetelnych informacji umożliwiajÄ…cych nam wszystkim poznanie Å›wiata nano.

GÅ‚ównym powodem zaÅ‚ożenia fundacji byÅ‚o zwiÄ™kszenie możliwoÅ›ci dziaÅ‚ania na rzecz szerzenia wiedzy. DziaÅ‚alność popularyzatorska fundacji rozpoczęła siÄ™ w 2006 roku, kiedy ruszyÅ‚ pierwszy polski portal o tematyce nanotechnologicznej - www.Nanonet.pl. Od tego czasu portal zostaÅ‚ znacznie rozbudowany i unowoczeÅ›niony. PowstaÅ‚y również trzy inne portale – www.nanodialog.pl, www.nanobroker.org oraz www.nanogallery.eu, zajmujÄ…ce siÄ™ kolejno informacjami dotyczÄ…cymi etycznych, prawnych i spoÅ‚ecznych aspektów wynikajÄ…cych z użycia nanotechnologii; opisywaniem instytucji, grup badawczych, projektów, patentów, oraz przedstawieniem Å›wiata nanotechnologii w sposób multimedialny.

DziÄ™ki swojemu zaangażowaniu Fundacja nawiÄ…zaÅ‚a liczne kontakty w kraju i za granicÄ… i staÅ‚a siÄ™ wiodÄ…cym medium przekazu informacji zwiÄ…zanej z szeroko pojmowanÄ… nanotechnologiÄ…. Jest najwiÄ™kszym portalem tematycznym o „nano” w Polsce, odwiedzanym przez ok. 1500 osób dziennie. Ponadto od lipca 2011 r. portal jest Å›ciÅ›le wspóÅ‚pracujÄ…cym partnerem PAP Nauka w Polsce. W tym samym roku przyznano Fundacji status Organizacji Pożytku Publicznego.

Prezes Fundacji Nanonet dr inż. Adam Szatkowski, również pracownik WrocÅ‚awskiego Centrum BadaÅ„ EIT+, zostaÅ‚ powoÅ‚any do Polskiego Komitetu Normalizacji ds. Nanotechnologii, którego pierwsze posiedzenie odbyÅ‚o siÄ™ 17 listopada br. W Warszawie. Fundacja jest również koordynatorem Warszawskiej Nano Sieci, w ramach której odbywajÄ… siÄ™ cykliczne seminaria.

Od 2011 r. Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii Nanonet stanowi Krajowy Punkt Kontaktowy Europejskiej Platformy "Nanofutures" zrzeszajÄ…cej osoby z otoczenia nanotechnologii, dziaÅ‚ajÄ…cej w ramach 7 Programu Ramowego. DziÄ™ki zawiÄ…zanej wspóÅ‚pracy stanie siÄ™ możliwe przybliżenie europejskich dziaÅ‚aÅ„ oraz trendów zwiÄ…zanych z nanotechnologiÄ… w Europie poprzez portale Fundacji Nanonet: www.Nanonet.pl i www.nanodialog.eu.

Więcej informacji o konkursie Popularyzator Nauki i fotorelację znajdą Państwo pod tym linkiem.

Strona internetowa Fundacji Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii Nanonet: http://www.nanonet.pl/.

Czy wiesz, że ...

Wirusy majÄ… wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje siÄ™ terapiÄ™  poprzez modulacje aktywnoÅ›ci katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum badañ i rozwoju
dolnoœl¹ski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres