Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Działalność Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ skupiona jest również na rozwijaniu nanoinżynierii, to jest działalności polegającej na projektowaniu, konstrukcji, modyfikacji i utrzymaniu efektywnych kosztowo rozwiązań praktycznych problemów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej oraz technicznej z dziedziny nanonauki. Wyniki przeprowadzonych badań posłużą do stworzenia konstrukcji, maszyn i produktów przeznaczonych do wykonywania określonych funkcji lub rozwiązania określonego problemu.

Przykładami rozwiązań nanoinżynieryjnych opracowywanych w ramach projektu są:

  • trójwymiarowe nanoobiekty polimerowe stosowane do otrzymywania sensorów chemicznych, termicznych, mechanicznych oraz luminescencyjnych. W ramach projektu zostaną również opracowane założenia wstępne do technologii ich uzyskiwania.
  • systemy magazynowania i konwersji energii oparte na wysokociśnieniowych zbiornikach, układy wodorkowe i nanoporowate adsorbenty wykorzystujące wysokiej gęstości tworzywo sztuczne i włókna węglowe.

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres