O EIT+ na Å‚amach magazynu "Fundusze Europejskie"
|
Prezes ZarzÄ…du WrocÅ‚awskiego Centrum BadaÅ„ EIT+ prof. MirosÅ‚aw Miller w tekÅ›cie dla magazynu "Fundusze Europejskie" opowiada o roli, jakÄ… w rozwoju spóÅ‚ki odegraÅ‚y fundusze strukturalne z Unii Europejskiej.
- WrocÅ‚awskie Centrum BadaÅ„ EIT+ powstaÅ‚o dziÄ™ki dofinansowaniu z Unii Europejskiej - jest to pierwsza i podstawowa kwestia. EIT+ powstaÅ‚o bowiem dziÄ™ki funduszom strukturalnym i bez tej pomocy powstać nie mogÅ‚oby. Należy jednak zaznaczyć, że same Å›rodki UE – choć konieczne – nie byÅ‚y przecież wystarczajÄ…ce do stworzenia naszej instytucji. Bez strategii miasta WrocÅ‚awia, oparcia rozwoju metropolii na uniwersytetach, bez wizjonerskiego Programu EIT+ stanowiÄ…cego projekt implementacji Strategii LizboÅ„skiej w regionie, trudno byÅ‚oby o tak skuteczne przygotowanie i uruchomienie projektu EIT+ oraz spóÅ‚ki - pisze prof. MirosÅ‚aw Miller.
KierujÄ…cy spóÅ‚kÄ… prof. Miller dodaje też, że czÅ‚onkostwo Polski w UE daje EIT+ dodatkowe atuty. Pozwala m.in. budować szerokie sieci kontaktów i szukać partnerów biznesowych oraz badawczych na caÅ‚ym Starym Kontynencie.
Budujemy regionalnÄ… infrastrukturÄ™ badawczÄ… nakierowanÄ… na projekty, a nie na jednÄ… instytucjÄ™. Poszukujemy regionalnych specjalnoÅ›ci typu smart, tworzymy też Å›rodowisko open innovation. Budujemy też nowoczesne laboratoria. TworzÄ…c taki ekosystem we WrocÅ‚awiu, liczymy nie tylko na powrót mÄ…drych Polakó do kraju, na wrocÅ‚awskie Pracze, ale też na to, że naukowcy i inwestorzy sektora innowacji z innych krajów zacznÄ… do nas doÅ‚Ä…czać - koÅ„czy prof. MirosÅ‚aw Miller.
Czy wiesz, że ...
Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.
więcej informacji