Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

O EIT+ podczas rządowego seminarium "Inteligentna specjalizacja" w Warszawie

Wspierający od lat Wrocławskie Centrum Badań EIT+ prof. Jerzy Langer gościł na seminarium pt. "Inteligentna specjalizacja", zorganizowanym na początku marca br. w Warszawie. W swoim wykładzie przedstawił innym uczestnikom seminarium cele i misję EIT+.

Seminarium "Inteligentna specjalizacja" odbyło się w dniach 1-2 marca br. Jego gospodarzem oraz organizatorem - wspólnie z Komisją Europejską - było Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Udział w obradach wzięli eksperci z KE, a także polscy samorządowcy odpowiedzialni za politykę regionalną, przedstawiciele administracji rządowej, eksperci zajmujący się m.in. tematyką R&D - w tym goście zagraniczni.

W gronie zaproszonych specjalistów znalazł się też prof. Jerzy Langer z Wrocławia, pracownik Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk, członek prestiżowej Academia Europaea i doradca Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W swojej prezentacji, podsumowującej całodzienne obrady seminarium, prof. Langer wyróżnił EIT+ jako przykład skutecznego wdrożenia strategii inteligentnej specjalizacji na Dolnym Śląsku.

Co było celem seminarium zorganizowanego przez resort rozwoju regionalnego? Jak czytamy na ministerialnej stronie internetowej: - Miało ono na celu wymianę doświadczeń oraz wiedzy na temat koncepcji „inteligentnej specjalizacji” i związanych z nią kryteriów dla tworzenia programów operacyjnych na lata 2014-2020.

Podczas warszawskiego seminarium, goście Komisji Europejskiej zachęcali też reprezentantów polskich regionów do udziału w pracach Smart Specialisation Platform. W ramach platformy, współpracownicy mogą wymieniać dobre praktyki i wiedzę dotyczące różnych aspektów wdrażania inteligentnej specjalizacji.

fotr. mrr.gov.pl.

Prezentacja prof. Jerzego Langera z seminarium "Inteligentna specjalizacja" w Warszawie (w języku angielskim)


Wszystkie prezentacje z warszawskiego seminarium "Inteligentna specjalizacja" są dostępne na stronie internetowej europejskiego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres