O nowoczesnym gospodarowaniu odpadami podczas warsztatów Industrial Symbiosis w EIT+
Jak gospodarować odpadami, wykorzystując przy tym innowacyjne technologie i nawiązując współpracę ze światem biznesu oraz nauki? Tej tematyce poświęcone były warsztaty w ramach międzynarodowego projektu Industrial Symbiosis, zorganizowane w czwartek (10 stycznia br.) przez Departament Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w Kampusie Pracze we Wrocławiu.
W zajęciach wzięło udział prawie 30 uczestników, na co dzień zaangażowanych zarówno w projekty naukowe, jak i w działalność strice biznesową, związaną m.in. z tematyką innowacyjnych technologii służących środowisku naturalnemu. W Kampusie Pracze gościliśmy naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej, a także ekspertów z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. O tym, jak kreować współpracę przy gospodarowaniu odpadami, rozmawiali też przedstawiciele takich firm, jak Zetkama, TCC, Way2Success oraz Esperotia Energy Investments S.A.
- Warsztaty projektu Industrial Symbiosis to bardzo dobra inicjatywa. Dzięki nim poznałam dobre praktyki dotyczące gospodarowania odpadami. Jestem przekonana, że koniecznie trzeba w tym zakresie edukować i budować świadomość zarówno firm, jak i mieszkanców naszego regionu - ocenia Agata Słodkiewicz z firmy Way2Success, jedna z uczestniczek czwartkowych zajęć w siedzibie EIT+.
Kolejne warsztaty dotyczące tematyki gospodarowania odpadami w ramach projektu Industrial Symbiosis zaplanowano na kwiecień br. Informacje o tym wydarzeniu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.
Zdjęcia z warsztatów projektu Industrial Symbiosis w EIT+:
***
O projekcie Industrial Symbiosis Dolnośląski program Industrial Symbiosis (IS) jest nowym projektem, którego celem jest lepsza gospodarka materiałami odpadowymi. Program ten jest zarządzany przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz International Synergies Limited a finansowany przez Klimatyczny-KIC.
Program stara się być narzędziem do zwiększenia innowacyjności oraz wydajności zasobów w ramach przemysłu w regionie dolnośląskim. IS pomaga osiągać zyski środowiskowe i społeczne, jak również stwarza nowe możliwości biznesowe dla wszystkich przedsiębiorstw. Program ten jest wdrażany po raz pierwszy w Polsce właśnie na Dolnym Śląsku.
Podobne projekty pojawiały się w innych krajach, np. NISP w Anglii przyniósł tysiącom firm znaczące korzyści finansowe i ekologiczne, a także nowe innowacyjne możliwości biznesowe.
Czy wiesz, że ...
Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.