Początki współpracy Wspólnoty Leibniza z WCB EIT+ |
Do Wspólnoty Leibniza należy 86 pozauniwersyteckich instytutów i ośrodków badawczych o szerokiej tematyce zainteresowań (od technicznej po gospodarczą, aż do humanistycznej), która owocuje licznymi interdyscyplinarnymi sukcesami (również w dziedzinie badań kosmicznych).
Na zaproszenie Prezydenta Wrocławia w dniach 10-11.2009r. przebywał z wizytą naszym mieście Prof. Ernst Rietschel z małżonką. Profesor Rietschel jest prezydentem jednej z największych niemieckich sieci naukowych, Wspólnoty Leibnitza (Leibnitz-Gemeinschaft). Gość zwiedził Kampus Pracze i zapoznał się z projektami Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Profesor Rietschel bardzo wysoko ocenił koncepcję budowy Kampusu Pracze oraz projektu DolBioMat. W trakcie rozmowy z kierownictwem Spółki poruszono kwestie przyszłej współpracy WCB EIT+ z siecią Wspólnoty Leibnitza. Gość wziął udział w koncercie w ramach Wratislavia Cantans. Złożył również wizytę w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN oraz spotkał się z Rektorem Uniwersytetu, Prof. Markiem Bojarskim.
Leibniz-Gemeinschaft (pełna nazwa: Naukowe Stowarzyszenie Gottfrieda Wilhelma Leibniza) jest związkiem niemieckich instytutów badawczych, których początki współpracy sięgają 1949 roku. Wspólnota Leibniza kładzie szczególny nacisk na współpracę wewnątrzniemiecką i zagraniczną. Sukcesy Instytutów Leibniza, które zatrudniają 14 200 pracowników, i których roczny budżet wynosi 1,1 miliarda Euro, opierają się na kooperacji ze szkołami wyższymi, przemysłem i innymi podmiotami gospodarczymi.
INFO: Czy wiesz, że ...Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA. Zobacz również |
||
Aktualności30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.01.07.15
|