Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

 

Letnie miesiące wakacyjne - pełne słońca i bezchmurnego nieba  są najlepszym czasem do dyskusji o wykorzystaniu energii słonecznej - fotowoltaice.  Wrocławskie Centrum Badań EIT + w czerwcu i lipcu było współorganizatorem dwóch spotkań dotyczących technologii solarnej.

Instytut Energotechniki Wrocław

6 lipca 2010 roku w Instytucie Elektrotechniki we Wrocławiu, przy współudziale Wrocławskiego Centrum Badań EIT + odbyło się spotkanie z dr Wlodkiem Mischke  posiadającym  ponad dwudziestoletnie doświadczenie przy wdrażaniu nowych technologii do przemysłu. Prócz technologii CDR/CDRW, czy HD dr Mischke zajmuje się również  fotowoltaiką i to właśnie ona była tematem przewodnim spotkania. Licznie zgromadzeni  wykładowcy i studenci oraz przedstawiciele firm mieli możliwość wysłuchania ciekawej prelekcji o najnowszych trendach , wdrożeniach i prognozach związanych z technologią solarną. Dr Mische przekonywał, że fotowoltaika poprzez swoje nieograniczone zasoby jest technologią przyszłości i stanowi bardzo ciekawy kierunek rozwoju nie tylko w Europie, gdzie Niemcy są fotowoltaiczną potęgą, ale także w Azji, gdzie Chiny czy Tajwan inwestują coraz większe środki w skuteczne wykorzystanie energii słonecznej. W czasie dyskusji mówiono nie tylko o korzyściach, ale  także o  trudnościach związanych z wykorzystaniem fotowaltaiki, wynikających przede wszystkim z braku możliwości długoterminowego prgnozwania nasłonecznienia.  

Kampus Pracze 24.06.2010

Fotowoltaika była także tematem spotkania, które 24 czerwca odbyło się na Kampusie Pracze. Organizatorem spotkania było Wrocławskie Centrum Badań EIT + a także fundacja deENet e. V. z Kassel. Jednodniowy warsztat dla przedstawicieli klastrów energetycznych z Polski, Niemiec i Czech skupiał się przede wszystkim na dostarczeniu rozwiązań z zakresu technologii solarnej i omówieniu wyzwań, jakie przed użytkownikami stawia fotowoltaika

 Na spotkaniu byli obecni m.in. goście z ośrodków badawczo-rozwojowych z Gdańska i Łodzi, a także prezesi Klastra Energetycznego z Czech i Klastra Chemicznego Bawarii. Obecność przedstawicieli z różnych  obszarów i regionów umożliwiła ciekawą dyskusję  oraz rozpoczęcie pracy nad wspólnymi  projektami  w obszarze fotowoltaiki.

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres