Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Ponad stu ekspertów ds. R&D z całego świata na konferencji ERIFID 2011 w EIT+

Ponad stu ekspertów z całego świata uczestniczyło w konferencji „European Research Infrastructures for Innovation and Development ERIFID 2011”, która odbyła się w dniach 1-2 grudnia br. w Kampusie Pracze. Jej organizatorem było Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Podczas dwudniowych obrad zaproszeni goście dyskutowali o zagadnieniach związanych z szeroko definiowaną tematyką Research & Development.

Podczas pierwszego dnia konferencji ERIFID 2011 zastanawiano się nad m.in., jakie czynniki sprzyjają rozwojowi regionalnych klastrów innowacji. W panelach dyskusyjnych na ten temat wzięli udział: prof. Mirosław Miller (Prezes Zarządu EIT+), Jiri Ondrousek (SEITEC, Czechy), Ricardo Bueno Zabalo (Tecnalia, Hiszpania), Andrzej Czulak i Maik Gude (Dresden Technology Park, Niemcy), Łukasz Sztern (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), Marek Rosiński (Baker McKenzie), dr Haim Levy (Dr. Haim V. Levy & Co. Law Office), Michel Judkiewicz (EIRMA) i Mordechai Sheves (Weizmann Institute of Science).

Obrady pierwszego dnia konferencji zamknęła dyskusja o współpracy międzynarodowej na niwie wspólnych projektów R&D, z udziałem Siew Hua Ong (A*STAR Singapur) i Macieja Łopatki (European Commision Joint Research Centre).

Jak pozyskiwać utalentowanych badaczy, jak konstruować modele rozwoju placówek badawczych finansowanych dzięki funduszom strukturalnym, Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ jako przykład dynamicznego rozwoju innowacyjnego centrum badawczego - to tematy, nad którymi zastanawiano się podczas drugiego dnia obrad konferencji ERIFID 2011.

O tym, jak dbać o rozwój uzdolnionych pracowników, opowiadały przedstawicielki firm z sektora IT: Agnieszka Orłowska (HP) i Jolanta Jaworska (IBM). Kampus Pracze EIT+ i plany jego rozwoju zaprezentował dr Łukasz Nieradko (Dyrektor Departamentu Nanotechnologii EIT+), a swoje doświadczenia w zakresie budowy innowacyjnych ośrodków badawczych zaprezentował prof. Andrzej Pawlak (prezes firmy VortexICG) i Markus Walcz (Carl Zeiss Jena NTS).

Z kolei dr Łukasz Kozera z EIT+ zaprezentował jeden z najnowocześniejszych projektów z dziedziny biotechnologii – BioBank. Piątkową sesję zwieńczyło forum dyskusyjne z udziałem przedstawiciela Grupy Selena (Marufur Rahim) oraz IBM (Renata Kuśmider i Mieczysław Kłopotek).

Wybitni specjaliści w dziedzinie R&D z całego świata, wielość zaprezentowanych doświadczeń i perspektyw, wiedza zaprezentowana zarówno przez teoretyków, jak i praktyków – to wszystko sprawia, że tegoroczna konferencja ERIFID w EIT+ była unikalną okazją do tego, by odkryć najnowsze trendy w dziedzinie kreowania innowacji.

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres