Powołana w projekcie Akcelerator EIT+ spółka Incuvo wyróżniona przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego
|
Firma Incuvo z Katowic, założona przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ w ramach projektu Akcelerator EIT+, została wyróżniona przez Prezydenta Polski Pana Bronisława Komorowskiego.
Jak poinformowała katowicka firma na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, Prezydent Komorowski zaprosił jej przedstawicieli na specjalne seminarium poświęcone polskiej innowacyjności, które odbędzie się za kilka dni w Nowym Jorku.
– Zostaliśmy wskazani jako jedna z najbardziej innowacyjnych spółek z Polski, które w 2013 r. miały okazję zaprezentować się w sercu światowej wynalazczości, czyli w Dolinie Krzemowej w USA – poinformowali przedstawiciele firmy na swoim Facebooku.
Firma Incuvo powstała dzięki wszechstronnemu wsparciu biznesowemu i finansowemu, które udzieliło Wrocławskie Centrum Badań EIT+ w ramach realizowanego projektu pod nazwą „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”. Mająca swoją siedzibę w Katowicach spółka pracuje nad innowacyjną technologią - platformą sieciową służącą do tworzenia, udostępniania i korzystania z multimedialnych treści opartych o naturalne interfejsy użytkownika (interakcja poprzez dotyk, głos, gesty). Pomysł opracowany przez spółkę Incuvo składa się z tej właśnie platformy oraz edytora do tworzenia aplikacji. Witryna umożliwia użytkownikom pobieranie nowych treści (darmowe i płatne), publikowanie treści (dostępnych
dla wszystkich lub dla wybranych osób) oraz komentowanie i ocenianie treści stworzonych przez innych użytkowników.
Technologia ta spotkała się z zainteresowaniem znanych na całym świecie firm technologicznych. W listopadzie ub.r. Incuvo znalazło się w piętnastce szczęśliwców (spośród ponad 130 kandydatów), którzy otrzymali możliwość zaprezentowania swojego produktu podczas prestiżowych targów Game Connection w Paryżu.
Tak działa Createrria - technologia firmy Incuvo:
Czy wiesz, że ...
Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu NanoMat jest opracowanie technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).
więcej informacji