Powołano Radę Naukową Wrocławskiego Centrum Badań EIT+
|
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ utworzyło Radę Naukową. Znaleźli się w niej wybitni polscy naukowcy oraz przedstawiciele świata biznesu.
Rada Naukowa jest organem doradczo-opiniującym dla Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej odbyło się w dniu 10 maja 2013 r. w siedzibie Spółki we Wrocławiu.
Członkami Rady są:
1.Krzysztof Domarecki (Przewodniczący Rady Nadzorczej, Selena FM S.A.)
2.Andrzej Jeżowski (profesor w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN im. Włodzimierza Trzebiatowskiego)
3.Paweł Kafarski (profesor w Politechnice Wrocławskiej)
4.Sebastian Maćkowski (profesor w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu)
5.Adam Proń (profesor w Politechnice Warszawskiej)
6.Wiesław. J. Staszewski (profesor w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie)
7.Maciej Ugorski (profesor w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Instytutcie Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu)
8.Jolanta Zakrzewska–Czerwińska (profesor w Uniwersytecie Wrocławskim oraz Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu)
W posiedzeniach Rady Naukowej będą uczestniczyć także koordynatorzy projektów badawczych realizowanych przez spółkę: prof. dr hab. Detlef Hommel (projekt NanoMat) i prof. dr hab. Jacek Otlewski (projekt BioMed).
Członków Rady Naukowej EIT+ powołuje ad personam Zarząd spółki. Zasiadający w radzie eksperci w swej pracy kierują się wyłącznie swoją wiedzą i osobistym doświadczeniem. Docelowo, Rada Naukowa w obecnym składzie ma pracować do zakończenia realizacji projektów badawczych NanoMat i BioMed oraz projektu infrastrukturalnego „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB), w ramach którego w Kampusie Pracze powstają nowoczesne laboratoria bio- i nanotechnologiczne.
Skład Rady Naukowej odzwierciedla cel utworzenia WCB EIT+, tj. stworzenie w Kampusie Pracze nowego Centrum badawczo-innowacyjnego komplementarnego z instytucjami akademickimi Wrocławia i Dolnego Śląska mającym przyczynić się do wypełnienia luki pomiędzy zaawansowanymi badaniami naukowymi i innowacyjnym biznesem, zwłaszcza w zakresie nowoczesnych technologii materiałowych, biotechnologii i medycyny, informatyki oraz praktycznych aspektów badań klimatycznych.
Czy wiesz, że ...
Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.
więcej informacji