Powstała piąta spółka w ramach projektu Akcelerator EIT+
|
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 15 grudnia 2011 r. podpisano w ramach realizacji projektu Akcelerator EIT+ umowę spółki Nanovectors Sp. z o. o. w organizacji.
Istotą przedsięwzięcia jest opracowanie i komercjalizacja skutecznych nanowektorowych zabezpieczeń różnych materiałów przed fałszerstwem. Nanowektory mogą być w stosunkowo prosty sposób wprowadzone jako napełniacz do papieru, tuszu, toneru drukarki, szkieł, tworzyw sztucznych, a nawet cieczy. Tym samym nanowektory stosowane mogą być jako zabezpieczenia większości dokumentów (banknoty, papiery wartościowe, dokumenty publiczne, paszporty, bilety), przy zabezpieczaniu produktów markowych (butelki, skóra, metki), dzieł sztuki i antyków (farby, lakiery), a także paliw ciekłych.
Przewagą oferowanej przez Spółkę technologii wobec stosowanych obecnie zabezpieczeń o podobnych funkcjonalnościach, jest relacja poziomu bezpieczeństwa i kosztu. Model biznesowy spółki Nanovectors zakłada w pierwszym etapie wytworzenie demonstracyjnego zestawu do zabezpieczania różnego rodzaju materiałów przez fałszerstwem, składającego się z detektora i serii nanoluminoforów.
Po koniec prac nad jego wytworzeniem Spółka rozpocznie działania sprzedażowe. Model sprzedażowy zakłada udzielenie licencji na wykorzystanie nanoluminoforów do znakowania materiałów, dostarczanie produktów dedykowanych dla klientów, a także świadczenie usług związanych z ochroną przed fałszerstwem przy wykorzystaniu technologii nanoluminoforów.
Przedsięwzięcie o nazwie Nanovectors realizowane jest przez zespół składający się z uznanych naukowców (pod kierownictwem prof. Wiesława Stręka z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu) oraz przedsiębiorców posiadających wieloletnie doświadczenie biznesowe, m. in. w obszarze komercjalizacji technologii nanotechnologicznych. Połączenie kompetencji naukowych i biznesowych jest szczególnie ważne w projektach związanych z wysokimi technologiami i stanowi istotny atut projektu Nanovectors.
Listę wszystkich spółek powołanych dotychczas w ramach projektu Akcelerator EIT+ znajdą Państwo pod tym linkiem.
Zapraszamy też na stronę internetową projektu Akcelerator EIT+.
Czy wiesz, że ...
Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...
więcej informacji