Powstała piąta spółka w ramach projektu Akcelerator EIT+
|
Z przyjemnoÅ›ciÄ… informujemy, że w dniu 15 grudnia 2011 r. podpisano w ramach realizacji projektu Akcelerator EIT+ umowÄ™ spóÅ‚ki Nanovectors Sp. z o. o. w organizacji.
IstotÄ… przedsiÄ™wziÄ™cia jest opracowanie i komercjalizacja skutecznych nanowektorowych zabezpieczeÅ„ różnych materiaÅ‚ów przed faÅ‚szerstwem. Nanowektory mogÄ… być w stosunkowo prosty sposób wprowadzone jako napeÅ‚niacz do papieru, tuszu, toneru drukarki, szkieÅ‚, tworzyw sztucznych, a nawet cieczy. Tym samym nanowektory stosowane mogÄ… być jako zabezpieczenia wiÄ™kszoÅ›ci dokumentów (banknoty, papiery wartoÅ›ciowe, dokumenty publiczne, paszporty, bilety), przy zabezpieczaniu produktów markowych (butelki, skóra, metki), dzieÅ‚ sztuki i antyków (farby, lakiery), a także paliw ciekÅ‚ych.
PrzewagÄ… oferowanej przez SpóÅ‚kÄ™ technologii wobec stosowanych obecnie zabezpieczeÅ„ o podobnych funkcjonalnoÅ›ciach, jest relacja poziomu bezpieczeÅ„stwa i kosztu. Model biznesowy spóÅ‚ki Nanovectors zakÅ‚ada w pierwszym etapie wytworzenie demonstracyjnego zestawu do zabezpieczania różnego rodzaju materiaÅ‚ów przez faÅ‚szerstwem, skÅ‚adajÄ…cego siÄ™ z detektora i serii nanoluminoforów.
Po koniec prac nad jego wytworzeniem SpóÅ‚ka rozpocznie dziaÅ‚ania sprzedażowe. Model sprzedażowy zakÅ‚ada udzielenie licencji na wykorzystanie nanoluminoforów do znakowania materiaÅ‚ów, dostarczanie produktów dedykowanych dla klientów, a także Å›wiadczenie usÅ‚ug zwiÄ…zanych z ochronÄ… przed faÅ‚szerstwem przy wykorzystaniu technologii nanoluminoforów.
PrzedsiÄ™wziÄ™cie o nazwie Nanovectors realizowane jest przez zespóÅ‚ skÅ‚adajÄ…cy siÄ™ z uznanych naukowców (pod kierownictwem prof. WiesÅ‚awa StrÄ™ka z Instytutu Niskich Temperatur i BadaÅ„ Strukturalnych PAN we WrocÅ‚awiu) oraz przedsiÄ™biorców posiadajÄ…cych wieloletnie doÅ›wiadczenie biznesowe, m. in. w obszarze komercjalizacji technologii nanotechnologicznych. PoÅ‚Ä…czenie kompetencji naukowych i biznesowych jest szczególnie ważne w projektach zwiÄ…zanych z wysokimi technologiami i stanowi istotny atut projektu Nanovectors.
ListÄ™ wszystkich spóÅ‚ek powoÅ‚anych dotychczas w ramach projektu Akcelerator EIT+ znajdÄ… PaÅ„stwo pod tym linkiem.
Zapraszamy też na stronę internetową projektu Akcelerator EIT+.
Czy wiesz, że ...
Polacy nie gÄ™si na manganie umiejÄ… pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.
więcej informacji