Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller o współpracy z University of Louisville
|
Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof. Mirosław Miller opowiada o planach i wspólnych projektach, które spółka zamierza zrealizować - dzięki podpisanej umowie o współpracy - z amerykańską uczelnią University of Louisville.
- Po współpracy z University of Louisville spodziewamy się nie tylko wspólnych badań o charakterze aplikacyjnym (realizowanych razem z prowadzonym przez uczelnię Nucleus Life Science), ale też wymiany doświadczeń w takich obszarach, jak mapowanie kompetencji naukowo-technologicznych, ocena projektów, komercjalizacja wiedzy czy zarzadząnie infrastrukturą - wyjaśnia prof. Mirosław Miller.
Szef Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ podkreśla też doświadczenie University of Louisville na niwie kreowania relacji między uczelnią i lokalnymi władzami.
- University of Louisville posiada ciekawe rozwiaząnia w obszarze współpracy lokalnych samorządów z uczelnią, w tym mechanizmów wspierania przez miasto uczelnianych działań biznesowych. Stąd też moja wizyta i bardzo ciekawa rozmowa z prezydentem Louisville, Gregiem Fischerem. Odwiedziliśmy też doskonałe miejscowe Centrum Nauki, co przyniesie owoce w postaci współpracy między tym ośrodkiem a naszym Humanitarum.
Przypomnijmy, że 9 stycznia br. memorandum o współpracy między Wrocławskim Centrum Badań EIT+ i University of Louisville podpisał w Louisville Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller i stojący na czele amerykańskiej uczelni prof. James Ramsey.
Umowa o współpracy między EIT+ i University of Louisville przewiduje realizację wspólnych projektów w dziedzinie badań nad polimerami, bio- i nanotechnologią, a także nad opracowaniem innowacyjnych metod leczenia nowotworów oraz chorób związanych ze starzeniem się. Dodatkowe informacje na ten temat znajdą Państwo tutaj.
Czy wiesz, że ...
Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...
więcej informacji