Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller o współpracy z University of Louisville
|
Prezes ZarzÄ…du WrocÅ‚awskiego Centrum BadaÅ„ EIT+ prof. MirosÅ‚aw Miller opowiada o planach i wspólnych projektach, które spóÅ‚ka zamierza zrealizować - dziÄ™ki podpisanej umowie o wspóÅ‚pracy - z amerykaÅ„skÄ… uczelniÄ… University of Louisville.
- Po wspóÅ‚pracy z University of Louisville spodziewamy siÄ™ nie tylko wspólnych badaÅ„ o charakterze aplikacyjnym (realizowanych razem z prowadzonym przez uczelniÄ™ Nucleus Life Science), ale też wymiany doÅ›wiadczeÅ„ w takich obszarach, jak mapowanie kompetencji naukowo-technologicznych, ocena projektów, komercjalizacja wiedzy czy zarzadzÄ…nie infrastrukturÄ… - wyjaÅ›nia prof. MirosÅ‚aw Miller.
Szef Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ podkreśla też doświadczenie University of Louisville na niwie kreowania relacji między uczelnią i lokalnymi władzami.
- University of Louisville posiada ciekawe rozwiazÄ…nia w obszarze wspóÅ‚pracy lokalnych samorzÄ…dów z uczelniÄ…, w tym mechanizmów wspierania przez miasto uczelnianych dziaÅ‚aÅ„ biznesowych. StÄ…d też moja wizyta i bardzo ciekawa rozmowa z prezydentem Louisville, Gregiem Fischerem. OdwiedziliÅ›my też doskonaÅ‚e miejscowe Centrum Nauki, co przyniesie owoce w postaci wspóÅ‚pracy miÄ™dzy tym oÅ›rodkiem a naszym Humanitarum.
Przypomnijmy, że 9 stycznia br. memorandum o wspóÅ‚pracy miÄ™dzy WrocÅ‚awskim Centrum BadaÅ„ EIT+ i University of Louisville podpisaÅ‚ w Louisville Prezes ZarzÄ…du EIT+ prof. MirosÅ‚aw Miller i stojÄ…cy na czele amerykaÅ„skiej uczelni prof. James Ramsey.
Umowa o wspóÅ‚pracy miÄ™dzy EIT+ i University of Louisville przewiduje realizacjÄ™ wspólnych projektów w dziedzinie badaÅ„ nad polimerami, bio- i nanotechnologiÄ…, a także nad opracowaniem innowacyjnych metod leczenia nowotworów oraz chorób zwiÄ…zanych ze starzeniem siÄ™. Dodatkowe informacje na ten temat znajdÄ… PaÅ„stwo tutaj.
Czy wiesz, że ...
Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadaÅ„ badawczych projektu NanoMat jest opracowanie technologii ogniw paliwowych o wydajnoÅ›ci ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).
więcej informacji