Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Prof. Mirosław Miller gościem debaty o polskiej innowacyjności zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP

Jak uczynić polską gospodarkę ważnym węzłem europejskiej innowacyjności? O tym debatowano w czwartek podczas seminarium eksperckiego zorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W debacie udział wziął prof. Mirosław Miller, Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

W latach 2014-2020 obowiązywać będą nowe założenia dotyczące programowania funduszy z Unii Europejskiej. W nadchodzącej perspektywie finansowej planuje się zwiększyć nakłady m.in. na badania i rozwój, a także na wspieranie mechanizmów promujących innowacyjność. Tym zagadnieniom poświęcone było prezydenckie seminarium eksperckie pt. „Efektywne wykorzystanie funduszy publicznych na rozwój innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki w okresie 2014-2020”.

Dyskusjom przewodził wybitny biochemik i prezydencki doradca prof. Maciej Żylicz, a do debaty zaproszono ekspertów, naukowców, przedsiębiorców, ekonomistów i finansistów z całej Polski. Wszystko po to, by poznać doświadczenia oraz pomysły każdego ze środowisk zajmujących się rozwojem polskiej gospodarki innowacyjnej. W gronie debatujących znalazł się prof. Mirosław Miller, Prezes Zarządu EIT+. Nasza spółka w ciągu kilku lat działalności wypracowała sobie opinię lidera polskiej innowacyjności, m.in. dzięki powołaniu aż trzynastu start-upów.

Prezydenckie seminarium podzielono na trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich dotyczył strategicznych wyzwań dla rozwoju Polski w kontekście raportu „Kurs na innowacje”, a debatowano nad tezami zaprezentowanymi przez prof. Grzegorza Gorzelaka z Uniwersytetu Warszawskiego. Drugi blok tematyczny poświęcono założeniom unijnego wsparcia dla innowacyjności i konkurencyjności w perspektywie finansowej 2014-2020, a głównym mówcą był Marcin Łata (Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Konkurencyjności i Innowacyjności w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego). Podczas ostatniego bloku tematycznego zastanawiano się nad założeniami polskiej polityki klastrowej do 2020 r. Głównym panelistą w tej debacie był Maciej Dzierżanowski z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Wspomniany w tekście raport "Kurs na innowacje" można pobrać TUTAJ.


Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres