Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Program Pioneers Into Practice 2013 - szansa dla firm i młodych naukowców

Budowa ekologicznej, mniej szkodliwej dla środowiska naturalnego gospodarki to jedno z ważniejszych wyzwań stojących przed Europą. Promowaniem niskoemisyjnych rozwiązań mają się zajmować Pionierzy – liderzy przemian na rzecz efektywnej energetycznie gospodarki, zaangażowani w program międzynarodowych praktyk Pioneers Into Practice. W lutym br. Departament Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ rozpocznie rekrutację do tegorocznej edycji PiP.

W 2013 r. w programie PiP przewidzieliśmy dla uczestników z Dolnego Śląska tylko 30 miejsc. Dlatego zachęcamy, by już teraz zgłosili Państwo chęć udziału w projekcie na adres e-mail: pip@eitplus.pl. W wiadomości należy przesłać: imię i nazwisko, stanowisko, nazwę reprezentowanej przez Państwa instytucji, adres e-mail oraz formę udziału w projekcie (pionier/organizacja przyjmująca na staż w ramach projektu). Zgłaszając zainteresowanie uczestnictwem w PiP, jako pierwsi otrzymają Państwo informację o rozpoczęciu rekrutacji.

Pomysłodawcą programu Pioneers Into Practice (PiP) jest europejskie stowarzyszenie Climate-KIC, działające w ramach European Institute of Innovation and Technology (EIT) z siedzibą w Budapeszcie. W Polsce jedynym regionem, który zaangażował się w ten projekt, jest Dolny Śląsk, a nad jego realizacją czuwa Departament Klimatu i Energii EIT+. To sprawia, że dolnośląscy badacze i przedsiębiorcy zyskają unikalną okazję, by swoje pomysły sprzyjające rozwojowi gospodarki niskoemisyjnej realizować przy wsparciu najlepszych ekspertów z całej Europy.

Stażyści Pioneers Into Practice mogą liczyć na wszechstronne zajęcia warsztatowe i trwające ok. miesiąc wyjazdy studyjne do europejskich miast będących partnerami projektu. Wezmą też udział w Festiwalu Innowacji, który odbędzie się w październiku br. we Wrocławiu. Natomiast jednostki badawcze, firmy oraz instytucje publiczne zaangażowane w tematykę klimatu i energii będą mogły zatrudnić – w ramach opłaconych przez PiP staży – specjalistów z Polski i zagranicy.

- Od uczestników PiP zaangażowanych w projektach w poprzednich latach wiemy, że uważają go za przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Program ten dał im możliwość rozwijania własnych pomysłów i dostęp do wiedzy najlepszych ekspertów w Europie – zachęca Cezary Lejkowski, Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii EIT+.

Szczegółowe informacje o poprzednich edycjach programu Pioneers Into Practice znajdą Państwo na stronach internetowych:

http://www.eitplus.pl/pl/program_pioneers_into_practice_%E2%80%93_edycj/355/
http://www.climate-kic.org/entrepreneurs/networks/regional-pioneers-programme/

Na zdjęciu: uczestnicy programu Pioneers Into Practice w 2012 r:


ZOBACZ TEŻ: Pionierzy w Kampusie Pracze
.

 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres