Projekt "Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)" zaprezentowany na konferencji "Studencki Puzzel 2012"
|
W dniach 28-29 kwietnia 2012 r. odbyÅ‚a siÄ™ pierwsza WrocÅ‚awska Konferencja Studentów Nauk Technicznych i ÅšcisÅ‚ych "Puzzel 2012". Oficjalnym partnerem tego wydarzenia byÅ‚o WrocÅ‚awskie Centrum BadaÅ„ EIT+.
W ramach konferencji odbyÅ‚y siÄ™ wykÅ‚ady studentów i naukowców oraz sesja plakatowa. Obradowano we WrocÅ‚awiu, w siedzibie WydziaÅ‚u Fizyki i Astronomii Uniwersytetu WrocÅ‚awskiego. UczestniczyÅ‚o w niej ponad 150 studentów oraz przedstawicieli Å›wiata akademickiego zarówno z uczelni WrocÅ‚awia, jak i m.in. z Siedlec i Krakowa. Z mÅ‚odymi pasjonatami nauki i pracownikami akademickimi debatowali też przedsiÄ™biorcy zajmujÄ…cy siÄ™ m.in. innowacyjnymi technologiami.
Konferencja byÅ‚a pionierskim przedsiÄ™wziÄ™ciem, majÄ…cym na celu integracjÄ™ Å›rodowiska aktywnych naukowo studentów nauk technicznych i Å›cisÅ‚ych uczelni WrocÅ‚awia. Jej szeroki zakres tematyczny objÄ…Å‚ wszystkie dziedziny wiedzy, decydujÄ…ce o rozwoju technologicznym. Uczestnicy obrad wymieniali siÄ™ pomysÅ‚ami na projekty i ideami, dzielili siÄ™ doÅ›wiadczeniami z pracy badawczej, rozmawiali też o wspólnych – zakrojonych na skalÄ™ miÄ™dzyuczelnianÄ… – inicjatywach oraz o stworzeniu pÅ‚aszczyzny wspólnej dziaÅ‚alnoÅ›ci badawczej.
InicjatywÄ™ doceniÅ‚ prezydent WrocÅ‚awia RafaÅ‚ Dutkiewicz, który zdecydowaÅ‚ siÄ™ na jej objÄ™cie swoim honorowym patronatem. Patronowali jej m.in.: Komisja Kultury i Nauki Rady Miejskiej WrocÅ‚awia oraz magazyn "Åšwiat Nauki".
ObradujÄ…cy we WrocÅ‚awiu studenci i naukowcy mogli też zapoznać siÄ™ ze sztandarowym projektem infrastrukturalnym WrocÅ‚awskiego Centrum BadaÅ„ EIT+, czyli DolnoÅ›lÄ…skim Centrum MateriaÅ‚ów i BiomateriaÅ‚ów (DCMiB). Szeroka informacja o DCMiB przekazano uczestnikom obrad m.in. poprzez ulotki projektowe, które zawieraÅ‚y niezbÄ™dnÄ… wiedzÄ™ o zaÅ‚ożeniach i obszarach dziaÅ‚ania projektu.
Takie inicjatywy umożliwiają nawiązanie kontaktu z aktywnymi grupami, leżącymi w sferze zainteresowań projektu DCMiB. Przyczyniają się też do wzmocnienia wizerunku EIT+ jako nowoczesnej i aktywnie uczestniczącej organizacji w rozwoju technologicznym i budowaniu gospodarki opartej na wiedzy. Uczestnictwo w niniejszej konferencji dało szansę na pokazanie potencjału DCMiB, a także umożliwiło aktywną promocję poprzez wypracowywanie przestrzeni informacyjnej i budowania relacji w środowisku badawczo-rozwojowym, właściwym dla tego projektu.
Czy wiesz, że ...
Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.
więcej informacji