Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Projekt Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów DCMiB

Projekt Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów DCMiB

Pierwszym etapem rozwoju Kampusu jest realizowana w latach 2010-2013 inwestycja o wartości 140 mln euro prowadzona przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. W ramach tej największej polskiej inwestycji infrastrukturalnej w obszarze sektora badań i rozwoju (z ang. Research and Development, R&D), na terenie  Kampusu Pracze powstanie kompleks budynków laboratoryjnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 20 tys. m.kw. W odrestaurowanych i nowo wybudowanych budynkach zostaną zorganizowane wysokiej klasy laboratoria wyposażone w nowoczesną, unikatową w skali kraju aparaturę niezbędną do prowadzenia badań podstawowych i aplikacyjnych z zachowaniem najwyższych standardów.

Ponadto, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jako jedyny w Polsce ośrodek będzie dysponował uniwersalnymi otwartymi powierzchniami laboratoryjnymi typu "open space" wyposażonymi w najwyższej klasy sprzęt badawczy pozwalający przenieść badania ze skali mikro na ćwierć i półtechniczną. Kampus dysponuje też salą konferencyjną na ponad 100 osób wyposażoną w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Kampus Pracze ma być miejscem, które inspiruje naukowców do  pracy twórczej, stwarza warunki do podejmowania kreatywnych wyzwań nie tylko dzięki  najnowszej infrastrukturze badawczej, ale także poprzez swój klimat i atmosferę. Kampus zatopiony w zieleni parku stwarza możliwość bliskiego kontaktu z naturą -  jest miejscem ciszy i spokoju, które pozwala nie tylko na chwilę refleksji, ale także umożliwia nabranie sił i energii niezbędnych do tworzenia nowych technologii znajdujących zastosowanie w naszym życiu.

Na Kampusie planowane jest stworzenie kompletnego  zaplecza umożliwiającego relaks i aktywny wypoczynek  tak ważny po wielu godzinach spędzonych na wytężonej pracy -  w myśl zasady, że Kampus powinien być miejscem do pracy i do życia.

Spółka posiadając wysoko wykwalifikowaną kadrę oraz powierzchnię laboratoryjną, od 2013 r. będzie niezależnie prowadzić projekty badawcze oraz realizować usługi laboratoryjno-badawcze na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Laboratoria będą oferowały możliwość wykonywania usług badawczych z dziedziny biotechnologii, zaawansowanych technologii medycznych oraz kompleksowej charakteryzacji materiałów, w tym nanomateriałów.

Spoty promocyjne projektu Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)




 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres