Projekt TEPSIE na Międzynarodowej Konferencji - Innowacje Społeczne |
W dniach 16 – 18 odbędzie się w Łodzi międzynarodowa konferencja – INNOWACJE SPOŁECZNE. Drugi dzień tego spotkania będzie poświęcony w całości projektowi TEPSIE - Teoretyczne, empiryczne i polityczne podstawy budowy innowacji w Europie, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Zespołowi TEPSIE, pod kierownictwem profesora Witolda Kwaśnickiego, udało się stworzyć wyjątkową platformę wymiany informacji i myśli dot. innowacji społecznych. Pod egidą TEPSIE spotkają się po raz pierwszy, przedstawiciele związani z innowacjami społecznymi z krajów Europy Zachodniej, reprezentanci Komisji Europejskiej, z przedstawicielami z Rosji, Rumuni, Czech, Litwy i Ukrainy.
W konferencji wezmą udział praktycy, przedstawicie organizacji społecznych oraz biznesu
i środowisk akademickich zajmujący się problematyką innowacji społecznych. Konferencja stanowić będzie platformę wymiany poglądów, wiążąc aspekty teoretyczne
z ich zastosowaniami praktycznymi w procesie zarządzania innowacjami społecznymi.
Celem konferencji jest prezentacja dorobku naukowego, wymiana poglądów
i doświadczeń dotycząca problematyki szeroko rozumianych innowacji społecznych. Prowadzenie szerokiego dyskursu środowisk naukowych, samorządowych, biznesowych oraz społecznych innowatorów jest niezmiernie ważne w kontekście realizacji celów wyznaczonych w strategicznych dokumentach programowych Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
W dokumentach tych szczególnych nacisk położony została na budowanie wzajemnych relacji środowisk nauki i biznesu, tworzenie międzysektorowych zespołów, których celem będzie podejmowanie wspólnych inicjatyw z różnych obszarów innowacji społecznych.
Zespołowi TEPSIE, pod kierownictwem profesora Witolda Kwaśnickiego, udało się stworzyć wyjątkową platformę wymiany informacji i myśli dot. innowacji społecznych. Pod egidą TEPSIE spotkają się po raz pierwszy, przedstawiciele związani z innowacjami społecznymi z krajów Europy Zachodniej, reprezentanci Komisji Europejskiej, z przedstawicielami z Rosji, Rumuni, Czech, Litwy i Ukrainy. W konferencji wezmą udział praktycy, przedstawicie organizacji społecznych oraz biznesu i środowisk akademickich zajmujący się problematyką innowacji społecznych. Konferencja stanowić będzie platformę wymiany poglądów, wiążąc aspekty teoretyczne z ich zastosowaniami praktycznymi w procesie zarządzania innowacjami społecznymi. Celem konferencji jest prezentacja dorobku naukowego, wymiana poglądów i doświadczeń dotycząca problematyki szeroko rozumianych innowacji społecznych. Prowadzenie szerokiego dyskursu środowisk naukowych, samorządowych, biznesowych oraz społecznych innowatorów jest niezmiernie ważne w kontekście realizacji celów wyznaczonych w strategicznych dokumentach programowych Unii Europejskiej na lata 2014-2020. W dokumentach tych szczególnych nacisk położony została na budowanie wzajemnych relacji środowisk nauki i biznesu, tworzenie międzysektorowych zespołów, których celem będzie podejmowanie wspólnych inicjatyw z różnych obszarów innowacji społecznych. Informacje na temat Międzynarodowej Konferencji - INNOWACJE SPOŁECZNE znajdą również Państwo na stronie www.socialinnovation.pl.
Czy wiesz, że ...Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę. Zobacz również |
||
Aktualności30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.01.07.15
|