Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Badania prowadzone przez Nosanga Myunga, profesora wykładającego na University of California, umożliwiły skonstruowane prototypu „elektronicznego nosa” – urządzenia wykrywającego substancje szkodliwe unoszące się w powietrzu.

Wspomniane wyżej urządzenie znajduje  zastosowanie między innymi w rolnictwie, przemyśle, wojsku  a także w domowym zaciszu, gdzie pomaga zlokalizować ulatniający się gaz lub inne szkodliwe substancje.

Jak mówi profesor Myung: „Jest to ogromny krok naprzód. Prototyp naszego urządzenia udowadnia, że badania prowadzone w naszym uniwersytecie  mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle”.

Prototyp urządzenia został skonstruowany przez firmę Nano Engineered Applications, Inc. Steve Abbott, prezes firmy, powiedział w jednym z wywiadów, że aktualnie jego specjaliści pracują nad opracowaniem odpowiedniego oprogramowania dla „elektronicznego nosa”, który za rok ma trafić do sprzedaży.

Źródło: nanonet.pl.

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres