Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Przedstawiciel EIT+ w Polskim Komitecie Normalizacji ds. Nanotechnologii

Dyrektor Departamentu Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ dr Łukasz Nieradko (na zdjęciu obok) został powołany do Polskiego Komitetu Normalizacji ds. Nanotechnologii.

Pierwsze posiedzenie komitetu odbyło się 17 listopada br. w Warszawie. W instytucji tej zasiadają przedstawiciele placówek badawczych zajmujących się nanotechnologią z całej Polski. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ reprezentuje w nim dr Łukasz Nieradko.

Zadaniem komitetu będzie opracowanie nowych norm obowiązujących w projektach badawczych w dziedzinie nanotechnologii, pozwalających zachować wysoki poziom bezpieczeństwa przy zastosowaniu wyników prowadzonych badań w towarach konsumpcyjnych i w przemyśle.

Szczególny nacisk eksperci zasiadający w komitecie zamierzają położyć na stworzenie standardów dotyczących następujących zagadnień badawczych:

- wykorzystania właściwości materiałów w nanoskali do wytwarzania ulepszonych materiałów, urządzeń i systemów,

- zasad regulujących badania związane z materią i procesami w nanoskali (zwykle, ale nie wyłącznie) o wymiarze poniżej 100 nm w jednym lub więcej kierunkach, wtedy gdy właściwości zależne od wymiarów umożliwiają nowe zastosowania.

Więcej o projektach nanotechnologicznych realizowanych we Wrocławskim Centrum Badań EIT+


Program "Praca, biznes, innowacje" w TVP Wrocław o realizowanym w EIT+ projekcie NanoMat:

 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres