Przedstawiciel University of Louisville z USA oraz firmy Nucleus gościem trzeciej edycji konferencji ERIFID
|
W dniach 1-2 grudnia 2011 r. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ organizuje trzecią edycję konferencji ERIFID "European Research Infrastructures for Innovation and Development". Konferencja odbędzie się na Kampusie Pracze we Wrocławiu, siedzibie EIT+. Swój udział w tym wydarzeniu potwierdził przedstawiciel University of Louisville z USA oraz firmy Nucleus, jednej z najlepszych amerykańskich firm technologicznych.
Wśród zaproszonych prelegentów konferencji ERIFID III znajdą się m.in. przedstawiciele Unii Europejskiej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, inicjatywy Jaspers, stowarzyszeń: ABSL (the Association of Business Service Leaders in Poland), EIRMA (European Industrial Research Management Association), a także reprezentanci świata biznesu i organizacji typu RTO (Research and Technology Center) z Europy, a także Stanów Zjednoczonych, Izraela i Korei Południowej.
Udział w konferencji potwierdziła Vickie Yates Brown, prezes i dyrektor zarządzający firmy Nucleus, która jednocześnie będzie reprezentowała prestiżowy University of Louisville z USA. Prezes Yates Brown wygłosi wykład pt. „The Influence of Research Centres on Regional Growth”.
Udział przedstawiciela University of Louisville oraz firmy Nucleus jest wynikiem spotkania, które odbyło się w trakcie BIO INTERNATIONAL CONVENTION 2011 w Waszyngtonie, konferencji biotechnologicznej o światowym zasięgu, przyciągającej renomowane firmy i instytuty badawcze. Delegacja Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, na czele z prof. Mirosławem Millerem – Prezesem Zarządu miała okazję brać udział w tym istotnym wydarzeniu, co zaowocowało szerokimi kontaktami w świecie nauki i komercjalizacji wyników badań.
O University of Louisville i firmie Nucleus
Louisville to jedno z szesnastu największych amerykańskich miast. Region w którym leży Louisville posiada szerokie tradycje naukowe i biznesowe. University of Louisville (UofL) jest dynamicznie rozwijającą się amerykańskim uczelnią, której naukowcy są twórcami pierwszej szczepionki przeciwko wirusowi HPV, pierwszego pełnego przeszczepu ręki oraz serca. W ostatnim czasie UofL otrzymało dwa prestiżowe granty: pierwszy, przyznawany przez Wallace H. Coulter Foundation (na tzw. translational research – badania o charakterze aplikacyjnym) oraz grant na badania nad dojrzałymi komórkami macierzystymi dla dr. Roberto Bolli (fundusze przyznane przez National Intitutes of Health).
Jedną z inicjatyw biznesowych UofL jest firma Nucleus. Firma założona została przez Fundację Rozwoju Louisville i zarządza wiedzą i usługami doradczymi, których celem jest wspieranie przedsiębiorców, działających w obszarze nauk biomedycznych. Swoją działalność prowadzi na wielu płaszczyznach – począwszy od oceny koncepcji, poprzez rozwój produktu, strategię inwestycyjną, aż po tworzenie start-up’ów i centralizacja działań biznesowych w obszarze life science. Firma Nucleus zdobędzie w przyszłości blisko 2,3 mld dolarów dofinansowania na swoje działania i zatrudni łączne 8,700 pracowników w obszarach najnowszych technologii biomedycznych.
***
Informacje o konferencji ERIFID 2011 pod adresem: http://www.eitplus.pl/erifid/
Czy wiesz, że ...
Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.
więcej informacji