Przedstawiciele EIT+ na Międzynarodowych Targach Inżynierii Chemicznej, Ochrony Środowiska i Biotechnologii ACHEMA
|
W dniach 19-21 czerwca br. przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ wzięli udział w Międzynarodowych Targach Inżynierii Chemicznej, Ochrony Środowiska i Biotechnologii ACHEMA we Frankurcie nad Menem.
ACHEMA to najważniejsza europejska wystawa technik chemicznych, laboratoryjnych, sprzętu kontrolno-pomiarowego i biotechnologii. Wystawie towarzyszy ciekawy program konferencyjny, prezentacje najnowszych technologii oraz innowacyjne show "Chemistry and Biotechnology for Renewable Resources and Energy". Na 140 tys. metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej ok. 3,8 tys. wystawców zaprezentowało swoje osiągnięcia w poszczególnych dziedzinach. Tegoroczne targi odwiedziło prawie 180 tys. osób z ponad stu krajów.
Dla Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ obecność na targach ACHEMA była doskonałą okazją do zaprezentowania, m.in. w ramach dwudziestominutowej prezentacji, potencjału badawczo-laboratoryjnego EIT+ oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów i relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi i przemysłowymi. Udział w targach umożliwił dotarcie z informacją o infrastrukturze laboratoryjnej EIT+ do szerokiej grupy potencjalnych kontrahentów, m. in. z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, USA oraz Chin.
Podczas pobytu we Frankfurcie, delegacja Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w składzie: Przemysław Hałub, Piotr Homa i Cezary Iwan, miała możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów z przedstawicielami licznych firm, kilku ośrodków badawczych, Europejskiej Sieci Regionów Chemicznych (ECRN), Europejskiego Biura Wirginii Zachodniej, Klastrów Chemicznych w Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Niemczech oraz z delegacją z Chin, pod kierownictwem p. Gao Penga, Wicesekretarza Samorządu Maoming. Maoming to miasto o statusie prefektury miejskiej w południowych Chinach, w prowincji Guangdong, duży ośrodek przemysłu petrochemicznego, maszynowego, włókienniczego i spożywczego oraz wydobycia manganu i węgla brunatnego.
Prezentacja potencjału badawczego Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, wzbogacona kilkoma impresjami z Wrocławia, spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem delegacji z Chin, która zapowiedziała rychłą wizytę w stolicy Dolnego Śląska.
Czy wiesz, że ...
Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.
więcej informacji