Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Przedstawiciele EIT+ uczestniczyli w misji gospodarczej w Księstwie Monako

Księstwo Monako buduje swoją renomę w globalnej gospodarce, zdecydowanie stawiając na nowe technologie. Metody sprzyjania innowacyjnej gospodarce stosowane w tym jednym z najmniejszych z państw świata przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ analizowali w dniach 18-20 września br. podczas misji gospodarczej zorganizowanej przez Polsko-Francuską Izbę Handlowo-Gospodarczą.

Obroty sektora prywatnego Monako wynoszą ok. 13 mld euro, z czego handel międzynarodowy stanowi 13,5%, a przemysł 6,5%. Księstwo rozwija systematycznie swój sektor high-tech, szczególnie w obszarze nowoczesnych, bezpiecznych technologii związanych z pozyskiwaniem energii. To sprawia, że kraj ten jest dobrym wzorem do naśladowania w dziedzinie kreowania innowacyjnej gospodarki.

Reprezentanci Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ uczestniczyli w spotkaniach B2B i seminariach, w których udział wzięli też przedstawiciele Monako Bussines Office, Ambasador Henri Fissore i doradcy monakijskiego rządu ds. zagranicznych oraz ds. finansów i gospodarki. Stronę polską podczas obrad i spotkań reprezentowali: Ambasador RP w Monako Tomasz Orłowski, Konsul Honorowy RP w Monako Wojciech Janowski, a także przedstawiciele różnych gałęzi polskiej gospodarki: biotechnologii, kosmetologii, bankowości czy przemysłu ciężkiego.

Obecność zespołu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w Monako poprzedziła wizytę w Sophia Antipolis - Technopolis, parku technologicznym położonym w pobliżu Nicei. To centrum ściśle współpracuje z największymi światowymi firmami z branży informatycznej, elektronicznej, farmaceutycznej i biotechnologicznej. Sophia Antipolis to jednocześnie najstarszy park technologiczny na świecie, budowany w latach 1970-1984 r. Obecnie na terenie Technopolis swoje oddziały mają tak renomowane firmy, jak Air France, Capgemini, IBM, Orange czy Roche.

Spotkanie z reprezentantami Technopolis było doskonałą okazją do zapoznania się ze strukturą i działalnością tej instytucji, wymiany doświadczeń i zbudowania potencjalnych obszarów współpracy między Sophia Antipolis i Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Zdjęcia z misji gospodarczej EIT+ w Księstwie Monako (fot. Cezary Roczniak):

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres