EIT+ || Relacja z warsztatów o fotonice na Dolnym Śląsku w EIT+
Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Relacja z warsztatów o fotonice na Dolnym Śląsku w EIT+

 Z dużym zainteresowaniem przedsiÄ™biorców z Dolnego ÅšlÄ…ska spotkaÅ‚y siÄ™ bezpÅ‚atne warsztaty o fotonice i jej praktycznym zastosowaniu,  zorganizowane w piÄ…tek (2 wrzeÅ›nia) przez WrocÅ‚awskie Centrum BadaÅ„ EIT+ w Kampusie Pracze.

W warsztatach uczestniczyÅ‚o ok. 40 dolnoÅ›lÄ…skich biznesmenów z branży fotonicznej. W trakcie zajęć mieli oni okazjÄ™ zapoznać siÄ™ z profilem dziaÅ‚alnoÅ›ci WrocÅ‚awskiego Centrum BadaÅ„ EIT+. Przedmiotem prezentacji byÅ‚y cele, misja i obszary badawcze SpóÅ‚ki, a także plany rozwojowe zwiÄ…zane z budowÄ… nowoczesnych, interdyscyplinarnych laboratoriów, które powstajÄ… w ramach projektu DolnoÅ›lÄ…skiego Centrum MateriaÅ‚ów i BiomateriaÅ‚ów, wspóÅ‚finansowanego przez UniÄ™ EuropejskÄ… ze Å›rodków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

GoÅ›cie warsztatów o fotonice uczestniczyli również w prezentacji zaÅ‚ożeÅ„ realizowanego przez EIT+ projektu badawczego NanoMat oraz DolnoÅ›lÄ…skiego Klastra Technologii Fotonicznych. Podczas piÄ…tkowego spotkania uroczyÅ›cie podpisano także umowÄ™ konsorcjum DKTF. To ważny krok w rozwoju tej instytucji, który pozwoli jej jeszcze skuteczniej peÅ‚nić rolÄ™ integratora branży fotonicznej na Dolnym ÅšlÄ…sku i promować kolejne odkrycia zwiÄ…zane z tÄ… gaÅ‚Ä™ziÄ… wspóÅ‚czesnej nauki.

Dużym atutem piÄ…tkowym warsztatów o fotonice byÅ‚a możliwość zintegrowania przedsiÄ™biorców z branży fotonicznej. Wszystko dziÄ™ki publicznym prezentacjom, dziÄ™ki którym mogli opisać profil swojej dziaÅ‚alnoÅ›ci i nawiÄ…zać cenne kontakty z innymi przedstawicielami tego sektora rynku.

Więcej o Dolnośląskim Klastrze Technologii Fotonicznych

Pobierz link na telefon komórkowy (aby pobrać, należy wczeÅ›niej zainstalować czytnik kodów, np. z Android Market Apple AppStore czy Ovi Store Nokii):


Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadaÅ„ badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajnoÅ›ci ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum badañ i rozwoju
dolnoœl¹ski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres