Rozpoczynamy drugi etap rekrutacji do programu Pioneers Into Practice 2012
|
WrocÅ‚awskie Centrum BadaÅ„ EIT+ poszukuje Pionierów. Wszystko za sprawÄ… rekrutacji do drugiego etapu miÄ™dzynarodowego programu praktyk „Pioneers Into Practice 2012”, która potrwa do najbliższego poniedziaÅ‚ku (25 czerwca br.). ZachÄ™camy do przesyÅ‚ania wniosków aplikacyjnych.
Program Pioneers Into Practice 2012 (PiP) ma na celu stworzenie nowej klasy specjalistów zajmujÄ…cych siÄ™ wdrażaniem innowacyjnych rozwiÄ…zaÅ„ z zakresu niskoemisyjnej i efektywnej energetycznie gospodarki. DziÄ™ki temu przeszkoleni przez nas Pionierzy w przyszÅ‚oÅ›ci bÄ™dÄ… dbali o zrównoważony, harmonijny rozwój swoich miast i regionów.
Kto może uczestniczyć w programie PiP 2012 ?
Uczestnikiem naszego programu PiP może być zarówno osoba fizyczna, jak i organizacja:
- Osoba z przedsiÄ™biorstwa (duże, MÅšP), jednostki badawczo-naukowej i rozwojowej, organizacji pozarzÄ…dowej, etc., jako uczestnik trwajÄ…cych ok. miesiÄ…c praktyk zagranicznych w jednym z regionów partnerskich;
- Organizacja: może przyjąć do siebie praktykanta z zagranicy na okres ok. jednego miesiąca.
W dotychczasowych edycjach PiP brali udziaÅ‚ wÅ‚aÅ›ciciele firm, managerowie wysokiego szczebla, kierownicy, specjaliÅ›ci, osoby z dziaÅ‚ów wspóÅ‚pracy i rozwoju. Nie ma ograniczeÅ„ wiekowych.
Jak aplikować?
Rekrutacja do drugiego etapu programu Pioneers Into Practice 2012 potrwa do poniedziaÅ‚ku (25 czerwca br.) do godz. 14. Formularze rekrutacyjne otrzymajÄ… PaÅ„stwo po przesÅ‚aniu e-maila do koordynatorów programu w Departamencie Klimatu i Energii EIT+: Pana Bartosza Filo (bartosz.filo@eitplus.pl, tel. 71 712 81 72) lub Pani Oliwii Bieniek (oliwia.bieniek@eitplus.pl, tel. 727 663 301).
Jaki jest zakres tematyczny?
Pioneers into Practice wspiera wymianę wiedzy, doświadczenia i dobrych praktyk dla jednostek zaangażowanych w szeroką tematykę klimatu i energii.
Przykładowe projekty realizowane dotychczas w trzech edycjach PiP:
1. Projekty wdrażania biomasy do skojarzonej gospodarki energetycznej (CHP), w tym badania nad ogniwami paliwowymi (projekt realizowany wspólnie z Uniwersytetem Birmingham);
2. Opracowanie propozycji strategii rozwoju inteligentnych, efektywnych energetycznie miast oraz wymiana dobrych praktyk dla miasta Wrocławia i Castellon (Hiszpania) oraz Loughborough (Wielka Brytania);
3. Aplikacje dla systemów zarzÄ…dzania inteligentnymi domami, oraz nowe rozwiÄ…zania technologiczne dla racjonalnego użytkowania energii.
4. Możliwości utylizacji biomasy jako paliwa na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu.
5. Przygotowanie strategii promocyjnej: niskokosztowe i efektywne metody promocji produktów i usÅ‚ug (m.in. dla domów budowanych z drewna, dla Centrum Technologii Energetycznych).
Jak to działa?
1. Dla osoby (praktykanta) schemat postępowania prezentuje się następująco:
- Kandydat zgÅ‚asza siÄ™ z informacjÄ… w jakich dziedzinach zwiÄ…zanych z klimatem i energiÄ… chciaÅ‚by siÄ™ rozwijać. DysponujÄ…c takÄ… wiedzÄ…, kordynatorzy programu PiP z ramienia EIT+ szukajÄ… dla stażysty organizacji, do której mógÅ‚by siÄ™ udać na miesiÄ™czne praktyki. Możliwe jest też, by kandydat przed rozpoczÄ™ciem stażu ustaliÅ‚ z wybranÄ… przez siebie firmÄ… szczegóÅ‚y wspóÅ‚pracy i realizowanych zadaÅ„.
Praktykanci mogÄ… liczyć na refundacjÄ™ wydatków poniesionych w zwiÄ…zku ze stażem do wysokoÅ›ci 6 tys. Euro.
2. Schemat postępowania dla organizacji goszczącej (przedsiębiorstwo (duże, MŚP), jednostka badawczo-naukowa, rozwojowa, organizacja pozarządowa, inne):
- Organizacja zgÅ‚asza siÄ™ z zapotrzebowaniem na osobÄ™ (1 lub wiÄ™cej), która mogÅ‚aby odbyć praktyki w organizacji, a koordynatorzy programu szukajÄ… takiej osoby w gronie uczestników;
- Organizacja zgÅ‚asza siÄ™ do nas z kandydatem wybranym na wÅ‚asnÄ… rÄ™kÄ™ (1 lub wiÄ™cej), którzy chcieliby odbyć praktykÄ™;
Organizacja goszczÄ…ca stażystÄ™ programu "Pioneers Into Practice 2012" nie ponosi kosztów pracy praktykanta, poza kosztami utrzymania jego miejsca pracy.
Jak aplikować do programu?
Więcej informacji o PiP wraz z materiałami informacyjnymi w załączniku oraz do pobrania znajdują się na stronie: http://www.eitplus.pl/pl/pioneers_into_practice/2001/.
Czy wiesz, że ...
Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.
więcej informacji