W dniach 20 i 21 października dobył się w Brukseli po raz trzeci – coroczny zjazd członków HyRaMP - European Fuel Cell and Hydrogen Regions and Municipalities Partnership. Europejska Wspólnota Regionów i Miast na rzecz Ogniw Paliwowych i Wodoru – HyRaMP zrzesza europejskie ośrodki badawczo-rozwojowe i instytucje, które w swojej działalności zajmują się najnowszymi technologiami wodorowymi m.in. w obszarze transportu. Idea HyraMP bazuje na zaangażowaniu poszczególnych regionów europejskich w rozwój i promocję technologii wodorowych.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+, jako reprezentant Dolnego Śląska (jedynego regionu z Europy Środowej) jest członkiem HyRaMP i znajduje się w gronie europejskich ekspertów ds. wodoru. Coroczne spotkania są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z zakresu nowych zastosowań wodoru, a także do nawiązania kontaktów umożliwiających realizację projektów na skalę międzynarodową, co ma szczególne znaczenie w kontekście rozwoju całej Europy, która poszukuje nowych źródeł energii. HyRaMP zrzesza obecnie ponad 30 członków z 13 krajów - w czasie rozmów podkreślano szybki i dynamiczny rozwój technologii wodorowych, a także poruszano techniczne kwestie związane z magazynowaniem, transportem i dystrybucją wodoru.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jako członek HyRaMP ma nie tylko możliwość konfrontacji z najsilniejszymi europejskimi graczami na ‘platformie wodorowej’, ale posiada także realny wpływ na kreowanie europejskiej polityki w zakresie najnowszych technologii ekologicznych.

Mapa stacji wodorowych
Więcej o HyRaMP www.hy-ramp.eu
Więcej o ekologicznej motoryzacji www.greenweal.eu
Czy wiesz, że ...
Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.
więcej informacji