Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Spotkanie informacyjne w sprawie Programu Pioneers into Practice 2014

Ruszyła rekrutacja do programu Pioneers into Practice 2014. To już piąta edycja szkoleń i wyjazdów dla profesjonalistów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem oraz zmianami klimatu. Program Pionieers into Practice organizowany jest przez europejskie stowarzyszenie Climate-KIC oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Programie Pioneers into Practice 2014 zapraszamy na  spotkanie.

Czas: 17 lutego 2014 r., poniedziałek, godz. 13.00 - 14.30

Miejsce: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, ul. Stabłowicka 147, Sala Konferencyjna

Podczas spotkania omówione zostaną: cele, korzyści, struktura i harmonogram programu, rozliczenia merytoryczne i finansowe grantu oraz dokumentacja. Odpowiemy też na wszystkie Państwa pytania dotyczące uczestnictwa.

Do kontaktu w sprawach Pioneers into Practice zaprasza również nasz koordynator:

Paulina Drzastwa
e-mail: paulina.drzastwa@eitplus.pl
tel. kom. +48 727 66 33 01

 

Program Pioneers into Practice 2014

Projekt skierowany jest głównie do samorządów, przedsiębiorstw, uczelni i instytutów badawczych. W serii warsztatów oraz wyjazdów krajowych i zagranicznych może wziąć udział każdy zainteresowany i zajmujący się zawodowo, bądź naukowo, zagadnieniami związanymi z klimatem, energetyką i przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym. Program jest otwarty na specjalistów i instytucje z różnych branż i środowisk.

Pioneers into Practice (PiP) realizowany jest przez prestiżowe instytucje w sześciu regionach europejskich: West Midlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy), Hesja (Niemcy), Dolny Śląsk (Polska), Środkowe Węgry (Węgry). Uczestnicy programu samodzielnie wybierają instytucję i region, w którym chcą realizować swój projekt.

Celem programu PiP jest wypracowanie interdyscyplinarnego know-how oraz wykształcenie nowej generacji Pionierów - specjalistów, przedsiębiorców, naukowców, działaczy społeczno-politycznych, kształtujących model zrównoważonego rozwoju ekonomicznego i społecznego.

W poprzedniej edycji PiP wzięło udział ponad 180 specjalistów z całej Europy. Organizatorzy pokrywają koszty uczestnictwa do 8 000 €. Nabór do programu zamykany jest 21 marca 2014 r. - liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji o PiP (w tym formularze aplikacyjne, przewodnik po PiP) znajdą Państwo TUTAJ.

 

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres