Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Od samego początku projektowania, a później budowy pomieszczeń Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów szczególny nacisk kładzie się na wysoką jakość oraz spełnianie międzynarodowych standardów funkcjonowania laboratoriów badawczych, pomiarowych i  technologicznych. 

Wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane, podłogi zmywalne, kwaso i zasado odporne. Do stołów laboratoryjnych będą standardowo doprowadzone gazy takie jak: powietrze, próżnia i gaz propan-butan. Substancje organiczne, kwasy i zasady będą przetrzymywane w przeznaczonych do tego ognioodpornych szafach. W każdym laboratorium zostanie zainstalowany czujnik dymu oraz prysznic do użycia w razie nagłego niebezpieczeństwa.

Laboratoria zostaną wyposażone w system monitorowania ilości przebywających w nich osób, jak również system kontrolowanego dostępu. Dodatkowym elementem w planowanym standardzie jest system zarządzania  laboratorium zarządzający informacjami, dziennikami laboratoryjnymi, danymi itp.

Laboratoria BIO wyposażone będą w standardach BSL 1-2-3 (poziom bezpieczeństwa w odniesieniu do zagrożenia biologicznego) w zależności od wymagań dla danego typu laboratorium.

Laboratoria NANO - będą miały wydzielone strefy czystości tzw. clean roomy, które umożliwią prowadzenie procesów wymagających ściśle kontrolowanych warunków czystości, wilgotności oraz temperatury.

W Kampusie Pracze powstaną pomieszczenia niezbędne do pracy naukowej takie jak sale seminaryjne i konferencyjne, a także wygodne pomieszczenia biurowe.

Informacje o rozbudowie Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)

Szczegółowych informacji o Dolnośląskim Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB) udziela kierownik projektu:

Ireneusz Czerwiński
ireneusz.czerwinski@eitplus.pl

Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Ul. Stabłowicka 147
54-066 Wrocław

Ważne strony internetowe związane z projektem Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB):

Oficjalna strona Unii Europejskiej

Oficjalna strona internetowa Programu Innowacyjna Gospodarka

Oficjalna strona internetowa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres