Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

NanoMat BioMed DCMiB Akcelerator Patent Plus O projekcie Aktualności POF Homing Plus Projekty FNP - Metan FNP - Solar Aktualności Lider Projekty Lider H2Sens BioPatent PLACES EU 7PR TEPSIE EU 7PR ASPICE EU 7PR Acropolis EU 7PR BBMRI-LPC PRELUDIUM 6 Network Sunrise Dolnośląski Klaster Technologii Fotonicznych

Program The Journey to intensywny, pięciotygodniowy wyjazd szkoleniowo-warsztatowy, realizowany w okresie wakacyjnym. Mogą brać w nim udział zarówno studenci, jak i doktoranci oraz młodzi naukowcy i przedsiębiorcy z regionu Dolnego Śląska zainteresowani tematyką zmian klimatu.

 

Kurs odbywa się w trzech lokalizacjach. W 2014 r. dla uczestników The Journey przygotowaliśmy sześć propozycji wyjazdowych, z któryh można wybrać jedną i odbyć kurs we wskazanych regionach Europy.

 

Terminy i lokalizacja kolejnych edycji The Journey 2014:

Program The Journey skupia się na tematyce łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu, zrównoważonej i niskowęglowej gospodarki. W ramach programu studenci, doktoranci, młodzi naukowcy i przedsiębiorcy odbędą szereg interaktywnych wykładów z profesorami akademickimi oraz przedstawicielami środowiska biznesowego, a także wezmą udział w wizytach studyjnych oraz warsztatach, zdobywając tym samym niezbędną wiedzę do prowadzenia własnego biznesu związanego z tematyką pro-klimatyczną. Ostatni etap theJourney polega na opracowaniu biznes planu, jego weryfikacji, właściwej prezentacji oraz poddaniu ocenie. Najlepsze propozycje zostaną nagrodzone.

W ramach programu uczestnicy mają zagwarantowane niemal 100% finansowanie wydatków, w tym: zakwaterowanie, wyżywienie, przejazdy pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami, materiały szkoleniowe. Kosztem uczestnika jest jedynie dojazd do miejsca pierwszej lokalizacji, oraz powrót do domu po odbytym kursie.

Aplikacje podlegać będą ocenie w ramach następujących kryteriów:

  1. Przedsiębiorczość aplikującego – studia, praktyka, praca, badane studium przypadku, własna działalność, itp.,
  2. Motywacja do udziału w programie Climate –KIC (http://www.climate-kic.org/) – znajomość tematyki Climate-KIC, jego strategii, kierunków działania, itp.,
  3. Dodatkowa działalność – koła naukowe, stowarzyszenia, publikacje, konkursy, itp.,
  4. Zainteresowanie zmianami klimatycznymi- wynikające z kierunku studiów, jak i dodatkowych zainteresowań,
  5. Przynależność do grupy najlepszych studentów (do najlepszych 25% studentów),
  6. Listy rekomendacyjne - z uczelni, od pracodawcy, ze stowarzyszenia lub innej jednostki,
  7. Rozmowa kwalifikacyjna (sprawdzana będzie motywacja i poziom j. angielskiego) – przeprowadzana we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ lub na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego (kandydat będzie indywidualnie informowany o terminie i miejscu rozmowy).

Wymaganymi dokumentami, stanowiącymi załącznik do aplikacji są: CV, skan potwierdzenia wyników z dwóch ostatnich semestrów, skan wszelkich innych dokumentów świadczących o wykształceniu, przebytych kursach, zdobytym doświadczeniu, listy rekomendacyjne.

 

Więcej o programie można dowiedzieć się tutaj: http://www.climate-kic.org/for-students/summer-school/
 
System rejestracyjny będzie otwarty do 31 marca: http://www.climate-kic.org/for-students/summer-school/application/

 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres