Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Transfer technologii, licencjonowanie i strategie w Strasburgu

W dniach 13 - 14 grudnia, w Strasburgu (Francja) odbywała się coroczna konferencja i warsztaty Tech Transfer Summit Europe.

Hasła "transfer technologii, współpraca, partnerstwo i licencjonowanie" były w centrum zainteresowania ponad setki uczestników z całego świata. Do Stolicy Europy ściągnęli między innymi przedstawiciele National Institutes of Health (NIH), koncernów farmaceutycznych (Pfizer, Sanofi-Aventis, Merck&CO, McDonnel Bohnen Hulbert & Berghoff), Novozymes, Procter & Gamble oraz liczni przedstawiciele ośrodków akademickich z całej Europu. Polskę na Tech Transfer Summit Europe (TTS Europe)reprezentowali przedstawiciele departamentu Life Science Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

TTS Europe jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli sektora biotech zajmujących się własnością intelektualną, licencjonowaniem, partneringiem i transferem technologii. Spotkania TTS zostały stworzone po to, by pomagać TTO (Tech Transfer Offices) oraz IP (Intelectual Property Offices) zbudować kompetencje i umiejętności pozwalające na tworzenie i finalizację umów licencyjnych z firmami z obszaru Big Pharma. To, co w TTS szczególnie przyciąga uwagę to imponujący wachlarz zaproszonych specjalistów: począwszy od szefów działów licencjonowania i rozwoju biznesu największych koncernów farmaceutycznych, przez Inwestorów Kapitałów Wysokiego Ryzyka po przedstawicieli UE.

Tematyka TTS Europe jest  aktualna. Obecne problemy przemysłu farmaceutycznego obejmują między innymi spowolnienie wewnętrznych działań w obszarze R&D, zwiększone współzawodnictwo ze strony innych producentów leków (zarówno tych oryginalnych jak i generycznych), dodatkowo zaostrzające się regulacje prawne powoduję, że promocja leków jest ograniczona. Dlatego też  firmy z sektora poszukują możliwości prowadzenia zewnętrznego procesu R&D, a spotkania takie, jak to w Strasburgu, stają się możliwością określenia ewentualnych obszarów współpracy.

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres