Wiceprezes EIT+ Tomasz Gondek: "Mocno kibicujÄ™ lokalnym innowatorom"
|
- Tworzymy nowoczesne centrum naukowo-badawcze i wyjÄ…tkowÄ… przestrzeÅ„ dla innowacji, która zapewni możliwość kreowania nowej jakoÅ›ci życia oraz rozwój naszej regionalnej gospodarki w oparciu o tworzonÄ… na Dolnym ÅšlÄ…sku wiedzÄ™ – zapewnia wiceprezes EIT+ Tomasz Gondek w wywiadzie dla magazynu „Horyzonty”.
W rozmowie z „Horyzontami” wiceprezes Tomasz Gondek przypomina genezÄ™ powstania WrocÅ‚awskiego Centrum BadaÅ„ EIT+. SpóÅ‚ka powstaÅ‚a na fali entuzjazmu wywoÅ‚anego staraniami WrocÅ‚awia o ulokowanie w mieÅ›cie siedziby Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Wtedy z WrocÅ‚awiem wygraÅ‚ wÄ™gierski Budapeszt, ale wÅ‚adze miasta i najwiÄ™ksze wrocÅ‚awskie uczelnie publiczne postanowiÅ‚y przekuć lokalny zapaÅ‚ do innowacji w instytucjÄ™, która stanie siÄ™ innowacyjnym katalizatorem.
WrocÅ‚awskie Centrum BadaÅ„ EIT+ powstaÅ‚o w 2007 r. Jak podkreÅ›la wiceprezes Tomasz Gondek, spóÅ‚ka wchodzi w nowy etap swojej dziaÅ‚alnoÅ›ci.
- Dzisiaj, po piÄ™ciu latach ciężkiej pracy, funkcjonujemy na najwyższych obrotach i jesteÅ›my gotowi realizować nasze cele. W czerwcu 2013 r. osiÄ…gnÄ™liÅ›my jeden z ważniejszych kamieni milowych na naszej drodze do sukcesu. Oficjalnie zaprezentowaliÅ›my pierwszy kompleksowo wyposażony budynek laboratoryjny. To siedziba 10 laboratoriów bio- i nanotechnolgicznych – opowiada Tomasz Gondek.
Dzięki Wrocławskiemu Centrum Badań EIT+, tworzenie gospodarki opartej na wiedzy i kreowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych ma wskoczyć na nowy poziom.
- Firmy, które podejmÄ… wspóÅ‚pracÄ™ z nami, bÄ™dÄ… mogÅ‚y powierzać nam nierozwiÄ…zane potrzeby badawczo-rozwojowe. Zapewnimy wspóÅ‚pracÄ™ ze specjalistami z bardzo wielu dziedzin, na otwarty dostÄ™p do absolutnie unikalnej aparatury badawczej, na pomoc przy pozyskiwaniu Å›rodków krajowych oraz unijnych na dziaÅ‚alność badawczo-rozwojowÄ…. Gwarantujemy prawdziwie biznesowe podejÅ›cie przy realizacji wspólnych projektów – zapowiada wiceprezes EIT+.
Czy wiesz, że ...
Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadaÅ„ badawczych projektu NanoMat jest opracowanie technologii ogniw paliwowych o wydajnoÅ›ci ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).
więcej informacji