Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Wiceprezes EIT+ Tomasz Gondek: "Mocno kibicuję lokalnym innowatorom"

- Tworzymy nowoczesne centrum naukowo-badawcze i wyjątkową przestrzeń dla innowacji, która zapewni możliwość kreowania nowej jakości życia oraz rozwój naszej regionalnej gospodarki w oparciu o tworzoną na Dolnym Śląsku wiedzę – zapewnia wiceprezes EIT+ Tomasz Gondek w wywiadzie dla magazynu „Horyzonty”.

W rozmowie z „Horyzontami” wiceprezes Tomasz Gondek przypomina genezę powstania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Spółka powstała na fali entuzjazmu wywołanego staraniami Wrocławia o ulokowanie w mieście siedziby Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Wtedy z Wrocławiem wygrał węgierski Budapeszt, ale władze miasta i największe wrocławskie uczelnie publiczne postanowiły przekuć lokalny zapał do innowacji w instytucję, która stanie się innowacyjnym katalizatorem.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało w 2007 r. Jak podkreśla wiceprezes Tomasz Gondek, spółka wchodzi w nowy etap swojej działalności.

- Dzisiaj, po pięciu latach ciężkiej pracy, funkcjonujemy na najwyższych obrotach i jesteśmy gotowi realizować nasze cele. W czerwcu 2013 r. osiągnęliśmy jeden z ważniejszych kamieni milowych na naszej drodze do sukcesu. Oficjalnie zaprezentowaliśmy pierwszy kompleksowo wyposażony budynek laboratoryjny. To siedziba 10 laboratoriów bio- i nanotechnolgicznych – opowiada Tomasz Gondek.

Dzięki Wrocławskiemu Centrum Badań EIT+, tworzenie gospodarki opartej na wiedzy i kreowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych ma wskoczyć na nowy poziom.

- Firmy, które podejmą współpracę z nami, będą mogły powierzać nam nierozwiązane potrzeby badawczo-rozwojowe. Zapewnimy współpracę ze specjalistami z bardzo wielu dziedzin, na otwarty dostęp do absolutnie unikalnej aparatury badawczej, na pomoc przy pozyskiwaniu środków krajowych oraz unijnych na działalność badawczo-rozwojową. Gwarantujemy prawdziwie biznesowe podejście przy realizacji wspólnych projektów – zapowiada wiceprezes EIT+.

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres