Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp z o.o. rozpoczęło modernizację budynku 1 część B i C na Kampusie Pracze

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczyna kolejny etap realizacji założeń projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+”. 12 sierpnia 2011 r. rozpoczną się prace budowlane, których zwieńczeniem będzie oddanie do użytku pierwszych laboratoriów.

Już 12 sierpnia 2011 r. rozpocznie się kompleksowa modernizacja budynku na Kampusie Pracze, oznaczonego jako 1 część B i C (budynki te zaprezentowaliśmy na obrazku na końcu tekstu), w ramach projektu Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakłada on utworzenie w ramach Kampusu Pracze nowego centrum naukowo-badawczego o łącznej powierzchni ponad 23,5 tys. m.kw, powstałych na bazie trzech zreawitalizowanych budynków oraz jednego całkowicie nowowybudowanego zawierających ponad 60 interdyscyplinarnych laboratoriów.

Galeria zdjęć z rozbudowy Kampusu Pracze

Dzięki rozpoczętej modernizacji budynku 1 część B i C, zostanie oddanych do użytku ponad 2600 m.kw. powierzchni, w tym ponad 1600 m.kw. przestrzeni laboratoryjnej. Wśród nowoczesnych laboratoriów znajdą się m.in. laboratorium analizy strukturalnej – NMR, pracownia obrazowania MRI, laboratorium spektrometrii mas, krystalograficzne, a także pracownie chromatografii gazowej oraz spektroskopii optycznej.

Kontrakt, opiewający na sumę ponad 18,8 mln zł został podpisany z Wrocławskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego nr 2 „WROBIS” S.A.. Zakres zadań obejmuje zagospodarowanie i uzbrojenie terenu, opracowanie wielobranżowej kompletnej dokumentacji budowlanej i wykonawczej dotyczącej budynku 1 część B i C, wykonanie wielobranżowych robót budowlanych, włącznie z projektem montażu dla urządzeń laboratoryjnych oraz niezbędnych do funkcjonowania budynku, a także uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie wykonanego obiektu. Nowy budynek, wraz z kompletnym wyposażeniem laboratoryjnym, ma zostać oddany do użytku na początku 2013 r. Nadzór nad budową sprawuje Inżynier Kontraktu - Konsorcjum firm: Grontmij Polska sp. z o.o. i Grontmij Nederland B.V.

Rozpoczęta modernizacja jest kolejnym etapem, realizowanym przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o., budowy interdyscyplinarnego ośrodka i wyjątkowego obszaru spotkań świata nauki, biznesu i administracji na Praczach Odrzańskich. Zapewni on przestrzeń zarówno do prowadzenia badań, jak i kreującego nową jakość życia oraz regionalną gospodarkę opartą na wiedzy.

W przyszłości Kampus Pracze będzie miejscem, które przyciąga ludzi z całego świata nie tylko możliwościami rozwoju, ale także niezwykłym charakterem i urokiem odnowionej architektury. Jego interdyscyplinarny profil ma być magnesem dla  naukowców i przedsiębiorców, budujących główną wartość i potencjał intelektualny  Kampusu. Nowoczesna sieć laboratoriów, wyposażona w światowej klasy sprzęt, umożliwi realizację badań naukowych i zbudowanie pomostów współpracy z innymi  światowymi ośrodkami naukowymi i biznesowymi. Dzięki temu w stolicy Dolnego Śląska powstanie kolejny punkt, który zaznaczy się na mapie środowisk proinnowacyjnych w Europie i na świecie.

Mapa Kampusu Pracze (remontowane budynki 1B i 1C znajdują się w prawym dolnym rogu strony):

Szczegółowych informacji o Dolnośląskim Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB) udziela kierownik projektu:

Katarzyna Dorywała

katarzyna.dorywala@eitplus.pl
Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Ul. Stabłowicka 147
54-066 Wrocław

Informacje o rozbudowie Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)

Ważne strony internetowe związane z projektem Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB):

Oficjalna strona Unii Europejskiej

Oficjalna strona internetowa Programu Innowacyjna Gospodarka

Oficjalna strona internetowa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego


Pobierz link na telefon komórkowy (aby pobrać, należy wcześniej zainstalować czytnik kodów, np. z Android Market Apple AppStore czy Ovi Store Nokii):

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres