Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ w 2012 r. - podsumowanie

Przez cały 2012 r. Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ tętnił życiem. Przygotowaliśmy dla Państwa podsumowanie mijającego roku. Zapraszamy do lektury.

W 2012 r. w naszej wrocławskiej siedzibie gościliśmy wielu cenionych naukowców z całego świata - twórcę diod LED prof. Shuji Nakamurę i prof. Marię Siemionow, która dokonała pierwszego w historii medycyny pełnego przeszczepu twarzy.

W Kampusie Pracze spotkaliśmy się, podczas wizyty studyjnej, z parlamentarzystami stolicy Niemiec, Berlina. Naszą siedzibę na miejsce obrad wybrał też Europejski Parlament Młodzieży. Z kolei w na początku grudnia gościliśmy we Wrocławiu ponad 300 osób - ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju i ekologii. Wszystko w ramach konferencji europejskiego stowarzyszenia Climate-KIC. Było to pierwsze tak duże wydarzenie dotyczące tej tematyki we Wrocławiu.

Odkrycia naszych naukowców były nagradzane na międzynarodowych targach i wyróżniane prestiżowymi stypendiami. Kontyuujemy też budowę Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB). Na początku 2012 r. rozpoczęła się gruntowna przebudowa budynków nr: 7 i 9. A najmłodszy obiekt w naszym Kampusie, budowany od podstaw gmach oznaczony jako 9A, jest już gotowy w stanie surowym otwartym. Natomiast modernizacja budynku 1BC na potrzeby nowoczesnych laboratoriów bio- i nanotechnologicznych zbliża się do końca.

To tylko kilka sukcesów, które osiągnęliśmy w 2012 r. Poniżej znajdą Państwo podsumowanie mijającego właśnie roku.

fot. sxc.hu.

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres